Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, яким запровадила податкові та адміністративні пільги для бізнесу та громадян у звязку із запровадженням карантину через пандемію коронавірусу.

За відповідний законопроєкт 3220 проголосувало 359 депутатів.

Законопроєктом пропонують:

  • Не штрафувати бізнес за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року
  • Звільнити від оподаткування єдиним соціальним внеском всіх ФОПів за березень та квітень 2020 року, за не сплату ЄСВ за цей період не штрафуватимуть
  • Встановити мораторій на перевірки бізнесу з 18 березня по 31 травня 2020 року
  • Продовжити термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня)
  • Зробити податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року
  • Виключити нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня-30 квітня 2020 року.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриває кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закриє пасажирське авіасполучення. Також у Києві закриють усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись: