СБУ підтримує законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду
Служба безпеки України заявила про підтримку законопроекту «Щодо протидії загрозам національній безпеці…», який пропонує дозволити силовикам блокувати будь—який веб—сайт без рішення суду.
Служба безпеки України заявила про підтримку законопроекту «Щодо протидії загрозам національній безпеці…», який пропонує дозволити силовикам блокувати будь-який веб-сайт без рішення суду.
Про це йдеться у прес-службі СБУ.
«СБ України вважає, що внесення змін у чинне законодавство в частині забезпечення інформаційної безпеки та кібербезпеки забезпечить впровадження правового механізму блокування інформаційного ресурсу (сервісу) на підставі рішення слідчого судді та суду у кримінальному провадженні», — заявили у Службі безпеки.
Зазначимо, що законопроект № 6688 «Щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» вже вдруге в терміновому порядку намагалися внести до розгляду в сесійній залі парламенту.
Депутати вносять його на розгляд за рік після масштабних кібератак в Україні, пояснюючи необхідністю інформаційного захисту держави.
Чи не єдиний момент, який пов'язує зміст документу із попередніми кібератаками — законодавче визначення їх як форми технологічного тероризму.
Однак основна увага в законопреокті приділяється впровадженню принципово нової процедури — обов'язковому блокуванню українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі, який лише підозрюється в порушенні законодавства — без рішення суду.
Детальніше про цей законопроект читайте у публікації Технологічний тероризм: як депутати збираються запровадити цензуру в інтернеті
Нагадаємо, 27 червня 2017-го комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства.
Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.
У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.
Фахівці з кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.