СБУ викрила агентурну мережу російської розвідки, до якої входив народний депутат Деркач

Служба безпеки викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу зс рф (колишнє ГРУ), яка повинна була допомагати окупантам захоплювати Україну. За даними слідства, до неї входив, з—поміж інших, народний депутат Андрій Деркач.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними правоохоронців, оперативна розробка цієї мережі велася давно. Остаточно нейтралізувати її вдалося на початку війни, коли було затримано колишнього помічника Деркача — Ігоря Колєснікова (позивний «Ветеран»). Він був негласним співробітником ГУ ГШ рф, зв’язківцем і фінансовим кур’єром між спецслужбами рф і Деркачем.

За словами Колєснікова, Деркача завербували у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво російської розвідки: начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

Народний депутат отримував від рф гроші для створення приватних охоронних структур у різних областях України (зокрема східних та південних), які росіяни планували використати для захоплення України — рф раз на кілька місяців виділяла на це по 3-4 мільйони доларів. За даними слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача.

Сам Колєсніков після затримання пішов на угоду зі звинуваченням і надав свідчення українським правоохоронцям. У травні суд вже оголосив йому вирок за державну зраду.

За словами Колєснікова, приватні охоронні структури мали забезпечувати проходження російської техніки та «мирний вхід» окупантів у міста.

Так, росіяни планували під час захоплення Києва використати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі, швидко просунутися до столиці, захопити урядовий квартал і зібрати у Верховній Раді віче, яке би проголосувало за створення нового уряду. Однак цього не вдалося зробити завдяки опору українських військових.

Хто такий Андрій Деркач?

Деркач із 1998 року є народним депутатом України. Його батько, Леонід Деркач, був генералом КДБ. Сам Деркач-молодший у 1990-93 роках вчився в Академії Федеральної служби безпеки РФ, де захистив кандидатську дисертацію.

У грудні 2019 року Деркач зустрівся з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та обговорив створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Про групу відтоді чути не було, але внаслідок розслідування справи щодо імпічменту президента США Дональда Трампа стало відомо, що Джуліані був одним із кураторів так званого неформального каналу американської зовнішньої політики щодо України.

Цей канал намагався тиснути на новообрану українську владу, аби та оголосила (і, можливо, почала) проведення розслідувань проти Burisma та Байденів-старшого й молодшого.

10 вересня Сполучені Штати запровадили персональні санкції Деркача за втручання у їхній виборчий процес. А Національний центр контррозвідки і безпеки США вказував на те, що Андрія Деркача може використовувати російська сторона для втручання у президентські вибори у США.