Фото:

Андрій Деркач / Facebook

Сполучені Штати запровадили персональні санкції проти трьох громадян Росії та одного громадянина України за втручання у виборчий процес. Українцем виявився народний депутат Андрій Деркач, який заявляв про начебто втручання ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена у справи України і збирав на нього компромат.

Про це йдеться в офіційному повідомленні американського міністерства фінансів. Дані про Деркача внесені до бази Управління з контролю за іноземними активами США.

Санкції передбачають заморожування всіх активів і майна підсанкційних осіб на території США, а також заборону американським фізичним і юридичним особам здійснювати будь-які фінансові або інші операції з такими особами.

У повідомленні не зазначаються причини, з яких Деркач потрапив до санкційного переліку. Можна припустити, що йдеться про так звані «плівки Деркача», за допомогою яких депутат намагався довести втручання в Україну ексвіцепрезидента США і чинного кандидата в президенти від демократів Джо Байдена.

Раніше Національний центр контррозвідки і безпеки США вказував на те, що Андрія Деркача може використовувати російська сторона для втручання у президентські вибори у США. Вони мають відбутися 3 листопада 2020 року.

Втручання Деркача у вибори США

Ще у травні Деркач оприлюднив записи розмов нібито Порошенка. Вони, за його словами, свідчать про «зовнішнє управління» Україною за президентства Порошенка, зокрема через те, що той погоджує з Байденом призначення та звільнення високопосадовців. Також там є про нібито корупцію через компанію Burisma.

Детальніше про першу й найбільшу частину «плівок» можна прочитати тут. Пізніше Деркач оприлюднив запис розмови нібито Порошенка з Володимиром Путіним. Сам Порошенко називає всі ці записи фейком і атакою п'ятої колони Кремля.

Через ці плівки Офіс генпрокурора порушив проти Порошенка справу про держзраду, а Держбюро розслідувань — справу щодо можливого незаконного запису розмов Порошенка й Байдена.

Зв'язок із командою Трампа

У грудні 2019 року Деркач зустрівся з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та обговорив створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Про групу відтоді чути не було, але внаслідок розслідування справи щодо імпічменту президента США Дональда Трампа стало відомо, що Джуліані був одним із кураторів так званого неформального каналу американської зовнішньої політики щодо України.

Цей канал намагався тиснути на новообрану українську владу, аби та оголосила (і, можливо, почала) проведення розслідувань проти Burisma та Байденів-старшого й молодшого.

Поділитись: