Позафракційний депутат Верховної Ради Андрій Деркач у Києві зустрівся з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та обговорив створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Про це він написав у Facebook.

«Разом із Рудольфом Джуліані обговорили його участь у створенні міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція». У Верховній Раді така група може бути оформлена як міжфракційне об'єднання», — зазначив депутат.

За словами Деркача, Джуліані допоможе залучити до групи міжнародних експертів, аналітиків, журналістів та «усіх тих, хто може принести користь стратегічним відносинам України та США».

«Разом із колегою-парламентарієм з фракції «Слуги Народу» Олександром Дубінським ми направили листи з закликом участі в формуванні групи до голови Сенатського юридичного комітету Ліндсі Грема, члену комітету з розвідки Девіну Нуньєс, а також главі адміністрації Білого Дому Міку Малвейні», — додав Деркач.

Нагадаємо, ввечері 4 грудня Рудольф Джуліані, особистий адвокат президента США Дональда Трампа, якого підозрюють у керуванні неформальним українським напрямком американської зовнішньої політики, прибув в Україну.

New York Times повідомляло, що Джуліані приїхав до Києва для підготовки документальних програм для телеканалу One America News (OAN), який має консервативне спрямування. Темою програм є просування версії Джуліані щодо справи про імпічмент Трампа — що дії президента США, якого звинувачують у зловживанні повноваженнями й перешкоджанні розслідуванню конгресменів, є цілком законними, а Україна насправді втручалася в американські вибори 2016 року на користь демократів.

Самого Рудольфа Джуліані свідки у справі імпічменту Трампа називали головним у так званому неформальному каналі американської зовнішньої політики щодо України. За словами посла США в ЄС Гордона Сондланда, особистий адвокат Трампа був виразником волі президента США.

«Ми всі розуміли: якби ми відмовилися працювати з Джуліані, то втратили б дуже важливу нагоду зміцнити американсько-українські відносини. Тож ми виконували накази президента», — сказав Сондланд під час публічних слухань у Конгресі.

«Намагання змусити Зеленського публічно зобов’язатися розслідувати справу Burisma та начебто втручання у президентські вибори 2016 року в США свідчило про те, як офіційна зовнішня політика Штатів підточувалася неофіційними діями під проводом Джуліані», — засвідчив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Оприлюднений 3 грудня звіт Комітету з питань розвідки Палати представників у справі імпічменту президента США вказує на обширні контакти Джуліані з високопосадовцями Білого дому і Державного департаменту.

Поділитись: