СБУ заявила, що масові «мінування» на Черкащині замовляли троє неповнолітніх
Служба безпеки України заявила про викриття замовників масових псевдомінувань у Черкаській області. Спецслужба стверджує, що це були троє неповнолітніх.
Про це пише пресслужба СБУ.
Ідеться про трьох неповнолітніх жителів Черкащини: двох студентів із Черкас та одного жителя Сміли. За версією спецслужби, вони замовляли повідомлення про мінування навчальних закладів, торгових центрів та житлових будинків на Черкащині.
В СБУ запевняють, що свої замовлення фігуранти робили через закриті Telegram-канали, які Росія використовує для поширення паніки серед українців.
Викриті неповнолітні у вчиненому зізналися. Кажуть, що хотіли такими діями зірвати навчання та розважитися. Правоохоронці відкрили справу за Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності, вчинене повторно. За це загрожує від 4 до 8 років тюрмичастиною 2 статті 259 Кримінального кодексу. Надалі фігурантам планують повідомити про підозру. Також перевіряють їхню причетність до схожих злочинів.
Правоохоронці також провели обшуки, під час яких знайшли техніку з листуваннями в Telegram-чатах, які підтверджують участь у псевдомінуваннях.
Також в СБУ стверджують, що фігуранти писали раніше викритому СБУ першокурснику, який безпосередньо поширював повідомлення про мінування та навіть створив власний канал, на якому приймав замовлення. За версією спецслужби, цей хлопець отримував завдання щодо псевдомінувань і російських кураторів, а також оплату за виконання.
Хвиля «мінувань»
Протягом останніх тижнів у низці регіонів України надходили повідомлення про нібито замінування станцій метро, аеропортів, будівель держорганів та навчальних закладів. В СБУ та Міністерстві внутрішніх справ це пов'язують із гібридною війною РФ та закликають не панікувати.
Упродовж усього 2021 року було 1 100 неправдивих анонімних повідомлень. Лише за перший місяць 2022 року правоохоронці отримали близько тисячі повідомлень про мінування приблизно 10 тисяч об'єктів по всій країні.
У 2021-му році в Україні про підозру оголосили 184 «мінерам», а до суду скерували 226 проваджень. Від початку 2022-го станом на кінець січня поліція знайшла 16 псевдомінерів, п’ятьом оголосили про підозру.