Сербія стала першою країною Європи, де почалося виробництво російської вакцини «Спутник V». До неї долучилася Аргентина

У Сербії та Аргентині в п’ятницю, 4 червня, розпочалося виробництво російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V». Сербія стала першою європейською країною, де почнуть виробляти російський препарат.

Про це повідомляє сербський портал РТС.

Запуск виробництва «Спутника V» здійснили в прямому етері під час Петербурзького міжнародного економічного форуму. Президент Сербії Александар Вучич і президент Аргентини Альберто Фернандес були на відеозв’язку.

Вучич під час включення подякував російському президенту Володимиру Путіну за «щедре передання знань і технологій» та «філантропію», яка є «свідченням найкращих політичних відносин, які успадкували наші дві країни й наші братні народи».

Сербський президент додав, що на основі наданих Росією компонентів (вони прибули в країну 3 червня) планується виготовити чотири мільйони доз «Спутника V». За оцінками, перші препарати сербського виробництва з’являться в пунктах вакцинації вже протягом 10 днів.

У Сербії виробництвом «Спутника V» займатиметься Інститут вірусології, вакцин і сироваток «Торлак». Як уточнює балканська служба «Радіо Свобода», пробні партії почали виготовляти ще у квітні, а в середині травня РФ схвалила їхню якість.

Окрім «Спутника V», в Сербії також використовують китайську вакцину Sinopharm, американсько-німецький препарат Pfizer/BioNTech і британсько-шведську вакцину AstraZeneca. У 7-мільйонній країні першу дозу вакцини станом на 3 червня отримали 2,6 мільйона людей, а повністю вакцинувалися понад 2,1 мільйона.

«Спутник V» — єдина вакцина з цього переліку, не схвалена до використання ані Всесвітньою організацією охорони здоров'я, ані Європейським агентством з лікарських засобів.

Окрім Сербії, в Європі російську вакцину використовують, зокрема, в Угорщині, Молдові, Білорусі тощо. Незабаром до них має долучитися Словаччина. У деяких країнах, як-от у Німеччині чи в Австрії, за використання «Спутника V» виступають політики на різних рівнях, але рішення планують ухвалити після реєстрації препарату в ЄС.