Ще одна країна звинуватила Білорусь в організації каналу незаконних мігрантів. Париж натякає на родичів Лукашенка
Державний секретар Франції з європейських справ Клеман Бон заявив, що родина самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетна до організації каналу незаконних мігрантів до ЄС.
Про це пише Le Figaro.
Посадовець заявив, що ввезення людей відбувається через Туреччину і Дубай за допомогою комерційних перельотів та організованих турів. За його словами, за цим стоїть саме родина Лукашенка у змові з третіми країнами. Хоча про кого саме йдеться, він не уточнив.
У Європі підозрюють, що режим Лукашенка доставляє мігрантів із Близького Сходу та Африки до Мінська, а потім допомагає їм потрапити в Литву, Латвію, Польщу у відповідь на санкції, запроваджені Євросоюзом.
За словами Бона, це робиться для послаблення ЄС, коли Лукашенко зможе заявити, що європейські країни відмовляються приймати біженців і цим порушують основні принципи Євросоюзу. Клемент Бон зазначив, що відповідь на це має бути «бездоганною, людяною та твердою».
Не перше звинувачення
Раніше німецьке видання Bild am Sonntag повідомляло, нібито влада Німеччини розслідує причетність Лукашенка до організації каналу незаконної міграції через Білорусь.
Видання вказувало, що мігранти з країн Близького Сходу, які прямують до Німеччини, приїжджають до Білорусі за студентськими візами. А після цього білоруські прикордонники перевозять їх до ділянок польського кордону, які мають найслабшу охорону. Уже потрапивши до ЄС, мігранти вирушають до Німеччини. За даними Bild, за допомогу в перетині кордону мігранти нібито платять до 4 тисяч євро.
Пізніше схожі звинувачення Білорусі висунув речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Станіслав Жарин. Він заявив, що в Білорусі організували канал незаконної міграції через територію країни до ЄС, а білоруська влада на цьому заробила десятки мільйонів доларів.
Проблеми на кордоні
Наразі вже низка країн ЄС страждає внаслідок потоків мігрантів через Білорусь. Олександр Лукашенко ще наприкінці травня 2021 року у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну до Литви. Але ситуація загострилася з початку липня.
Уряд Литви оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації через різке зростання кількості нелегальних мігрантів. А пізніше литовська влада також оголосила про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.
Згодом ситуація загострилася і в Польщі. На початку вересня польська влада вирішила запровадити у прикордонних регіонах надзвичайний стан. Проте наплив нелегальних мігрантів це не зупинило.
У жовтні польський парламент дозволив висилати нелегальних мігрантів, які незаконно перетинають кордон, а також вирішив побудувати на кордоні з Білоруссю паркан за 1,5 мільярда злотих (350 мільйонів доларів).