Шольц, Макрон і Туск проведуть зустріч, щоб обговорити розбіжності щодо України — Politico

Президент Франції Емманюель Макрон та прем'єр—міністр Польщі Дональд Туск приїдуть до Берліна у п'ятницю, 15 березня. Посадовці планують зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та спробують «зменшити напруженість щодо України, яка в останні тижні вийшла назовні».

Про це пише видання Politico, покликаючись на неназваних німецьких та французьких чиновників.

Зазначається, що лідери країн хочуть продемонструвати єдність після суперечок між Францією та Німеччиною щодо України, які, як пише видання, «переросли у відкриту ворожнечу».

Найбільше розбіжностей виникло наприкінці лютого 2024 року, коли Макрон допустив можливість відправлення західних військ в Україну. Шольц виступав проти такої ідеї. Як зазначає видання, за кілька днів після цього президент Франції, схоже, прямо відповів німецькому канцлеру: «Європа явно зіткнулася з моментом, коли потрібно буде не бути боягузами».

Politico також пише, що у приватних розмовах німецькі урядовці скаржаться, що, попри свої гучні заяви, Макрон не надав Україні майже такої самої військової підтримки, яку надавала Німеччина.

Водночас польські посадовці не виступали проти заяв французького президента. Так, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляв, що присутність військ НАТО в Україні «не є чимось немислимим».

Відправка західних військ в Україну

Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у НімеччиніВеликій БританіїКанадіІспанії, Чехії, Польщі тощо.

Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно, писало Politico.

Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».