Франція створить альянс держав, які готові до відправлення своїх військ в Україну — Politico

Зустріч міністрів закордонних справ Франції, України, Литви, Латвії та Естонії у Вільнюсі
Зустріч міністрів закордонних справ Франції, України, Литви, Латвії та Естонії у ВільнюсіХ / Dmytro Kuleba

Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно.

Про створення такого альянсу заявив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне на зустрічі зі своїми колегами з Литви, Латвії, Естонії та України у Вільнюсі, пише Politico.

Сежурне зазначив, що росія «не має вказувати нам, як ми повинні допомагати Україні в найближчі місяці чи роки». Він також додав, що наразі Україна не просить надсилати свої війська, натомість просить надати їй більше боєприпасів.

Водночас очільник МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що потрібно малювати червоні лінії для росії, а не для себе, і «жодна форма підтримки України не може бути виключена».

Politico пише, що хоч Німеччина наразі є найбільшим постачальником військової допомоги Україні у Європі, на неї серйозно тиснуть через її небажання надати Києву крилаті ракети Taurus через страх ескалації. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що він «ситий по горло страхом ескалації».

«Якої ескалації ви боїтеся? Що ще має статися з Україною, щоб ви зрозуміли, що цей страх марний? Що ви очікуєте від путіна?» — сказав він.

Що передувало?

Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у НімеччиніВеликій БританіїКанадіІспанії, Чехії, Польщі тощо.

Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».