Синод РПЦ у Мінську: «Будуть певні рішення щодо України»
Синод Російської православної церкви почав засідати в Мінську 15 жовтня. Засідання скликав московський патріарх Кирило, зазначивши, що на зустрічі «будуть певні рішення щодо України».
Перед засіданням синоду московський патріарх Кирило сказав, що зустріч має «дуже важливий» статус.
«Це буде дуже важлива зустріч, під час якої будуть ухвалені певні рішення щодо ситуації в Україні. Я сподіваюсь, що православна церква знайде сили для подолання кризи та збереження її єдності», – сказав патріарх.
На засіданні синоду Російської православної церкви у Мінську Україну представляє глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій та митрополит Запорізький та Мелітопольский Лука.
Перед засіданням московського патріарха Кирила прийняв президент Білорусі Олександр Лукашенко, який зазначив, що Білорусь «дуже болісно ставиться до того, що нині відбувається у православ'ї».
«На жаль, наша церква дуже часто в історії ставала заручницею міждержавних відносин. Часом наших неправильних вчинків. Ви повинні знати нашу непохитну державницьку позицію, що розкол – це завжди погано. І це погані наслідки. Наслідки найнебезпечніші. Тому ми дуже болісно ставимося до того, що відбувається сьогодні в православ'ї», — сказав Лукашенко.
Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна