Президент Сирії Асад готовий придушити опозицію попри мирні переговори
Президент Сирії Башар Асад заявив, що у громадянській війні в нього «нема іншого вибору, окрім як перемогти».
Президент Сирії Башар Асад заявив, що у громадянській війні в нього «нема іншого вибору, окрім як перемогти», а в уряду не виходить досягти жодних «результатів» у мирних переговорах з опозиційними повстанськими групами. Про це повідомляє Reuters.
Заяви Башара Асада з’явились у пресі ще до того, як президент США Дональд Трамп звинуватив його у «перетинанні всіх можливих меж» через газову атаку по місту Хан Шейхун в повстанському районі Сирії Ідліб.
Асад підтвердив, що його мета — повне придушення сирійського повстання. Він також додав, що відкидає будь-які прояви федералізму, якого бажає курдське населення на півночі Сирії.
«Як я казав раніше, в мене є велика надія, і вона стає все більше. І ця надія побудована на впевненості у собі, оскільки без впевненості не може бути жодної надії. В будь-якому випадку, в нас немає іншого вибору, окрім як перемогти», — зазначив сирійський президент.
«Якщо ми не виграємо у цій війні, це означатиме, що Сирія буде видалена з карти світу. В нас немає вибору у вирішенні цієї війни, і тому ми впевнені, ми наполегливі і ми сповнені рішучості», — додав він.
На переконання Асада, єдина опозиція, яка існує в Сирія — це джихадисти «у спотвореному сенсі джихаду».
«Тому ми практично не можемо досягти жодного результату у перемовинах з цією частиною опозиції. Доказ цьому — протягом перемовин у Астані вони почали атаки у містах Дамаск і Хама, а також в інших частинах Сирії, повторюючи цикл терору і вбиваючи невинних», — сказав глава сирійської держави.
Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.
На переконання повстанців, атаку здійснили урядові сили Башара Асада. Таке ж переконання висловив уряд Франції, який скликав з цього приводу засідання Ради Безпеки ООН.
США також звинуватили у газовій атаці на Ідліб уряд Башара Асада.
Пізніше повідомлялося, що у госпіталь в Ідлібі, де знаходились постраждалі від газової атаки, влучила ракета.
5 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що сирійські урядові сили дійсно здійснили авіаудар по Ідлібу, але їх мішенню були цехи з виробництва хімічної зброї біля Хан-Шейхуна, що належали бойовикам Аль-Каїди. Таким чином удар спричинив витік хімікатів, через який загинули мирні мешканці міста.
Цього ж дня невстановлені військові літаки здійснили черговий авіаудар по Ідлібу.
Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи».
Результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.
Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram