Співробітники правоохоронних органів Киргизстану залишають селище, де мешкає Атамбаєв

Усі співробітники правоохоронних органів покинули селище Кой—Таш, де знаходиться будинок колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва.

Як повідомляє видання Kloop, силовики залишили Кой-Таш приблизно о 3:30 ночі за місцевим часом. Із дороги, що веде до резиденції 4-го президента, почали знімати оточення.

Спецназ не зміг затримати Атамбаєва в його резиденції у селі Кой-Таш, поблизу Бішкека — його прихильники змогли відтіснити силовиків і взяли у заручники шістьох оперативників.

«В ході переговорів із прихильниками Атамбаєва, які обіцяли звільнити до ранку шістьох співробітників спецназу, прийнято рішення відкликати усіх співробітників, які знаходяться в селищі Кой-Таш», — повідомив «Інтерфаксу» заступник голови МВС Киргизстану Курсан Асанов.

Під час штурму загинув 22-річний спецназівець. Влада звинуватила у його загибелі прихильників Атамбаєва — за версією спецслужб, причиною смерті міг бути постріл зі снайперської гвинтівки у груди.

Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні парламент позбавив його недоторканості, тож тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році, незаконного привласнення земель, а також звільненню кримінального авторитету Азіза Батукаєва. Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень — у корупції, незаконному збагаченні, заволодінні земельною ділянкою, звільненні кримінального авторитету та інших корупційних діяннях. 

Правоохоронці неодноразово викликали Атамбаєва на допит, однак той не з’являвся. Як розповіли Громадському місцеві журналісти, затримання експрезидента очікували ще після зняття з нього недоторканості, однак тоді цього не сталося. 

Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру свого однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, точні причини цьому невідомі, проте це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупції та розкритикував боротьбу з нею за минулої влади.