Справа про розкрадання снарядів: суд обрав запобіжку керівнику департаменту Міноборони Нахкуру
Вищий антикорупційний суд призначив відстороненому в.о. директора Департаменту військово—технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Тоомасу Нахкуру запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Про це повідомляє «Центр протидії корупції» із залу суду.
На посадовця поклали низку обов'язків, зокрема, він має здати паспорти для виїзду за кордон і носити електронний браслет.
Рішення про застосування запобіжного заходу свідчить про обґрунтованість підозри, вважають у ЦПК.
Водночас суд відмовив у клопотанні прокурора взяти Нахкура під варту з альтернативою внесення застави в понад 268 млн грн. Про мотиви такого рішення стане відомо після оголошення повного тексту ухвали, яке призначене на 7 лютого.
Незадовго до цього міністр оборони Рустем Умєров відсторонив цього посадовця. Тоомас Нахкур є одним із п’яти підозрюваних у справі про ймовірне розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів для Збройних сил. hromadske присвятило цій справі розслідування.
За версією слідства, чиновники Міноборони заздалегідь розуміли, що мінометні постріли поставлені не будуть, і в Міноборони ніхто не перевіряв, у який спосіб міни мають доставити з Хорватії до України. Саме Нахкур як начальник відповідного управління Міноборони відповідав за обґрунтованість умов контракту.
Адвокати наполягають, що Нахкур був лише начальником одного з управлінь у складі Міністерства та в межах своєї компетенції погоджував ті чи інші речі. Окрім нього, свої погодження надали понад десять інших посадовців, стверджує захист.
СБУ затримала ще одного з фігурантів — ексочільника департаменту Міноборони Олександра Лієва — у Чернівцях, він нібито намагався виїхати за межі України. Лієва доправили в СІЗО, але суд не обрав йому запобіжний захід.
Більше про справу
За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Проте постачання не відбулися, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — підприємству «Львівський арсенал» — 97% суми, передбаченої документом.
Правоохоронці оголосили підозри п’ятьом фігурантам справи. Усім — за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, тобто у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним через зловживання службовим становищем, що вчинене організованою групою. За це загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Напередодні Міністерство оборони заявило, що виграло суд на понад 1,5 млрд грн у справі щодо компанії «Львівський арсенал» та непоставлених мін.