США готові знову нанести удари по Сирії — якщо країна застосує хімзброю
Сполучені Штати можуть ще раз нанести по удари Сирії, якщо режим Башара Асада знову вдасться до використання хімічної зброї.
Сполучені Штати можуть ще раз нанести по удари Сирії, якщо режим Башара Асада знову вдасться до використання хімічної зброї.
Про це заявила під час екстреного засідання Ради Безпеки ООН представниця США Ніккі Хейлі, посилаючись на слова президента Дональда Трампа.
Вона зазначила, що якщо сирійський режим знову використає хімзброю, США будуть у бойовій готовності, щоб знову вдарити.
«США не дозволять режимові Асада продовжувати використовувати хімічну зброю», — додала Хейлі.
Представниця наголосила, що «Вашингтон не раз давав шанс врегулювати сирійське питання мирним шляхом».
«Ми давали дипломатії кілька шансів. Шість разів — саме стільки разів Росія відхилила резолюції РБ ООН (по Сирії — ред.)», зазначила Хейлі.
При цьому постпред США підкреслила, що Вашингтон упевнений в застосуванні Дамаском хімічної зброї, попри дезінформацію, яку поширює Росія.
У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії.
Трамп назвав удари США та союзників по Сирії «досконалою місією», а у Пентагоні заявили, що ракети вразили всі визначені цілі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Авіаудари по Сирії — дуже серйозний сигнал для Асада» — аналітик
У Міноборони Франції оприлюднили відео удару по Сирії.
Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що дії росіян не залишили альтернатив. Згодом вона заявила, що удари по Сирії мають застерегти інші країни від застосування хімзброї.
МЗС Росії відреагувало на удари по Сирії. Росія скликає екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії.
Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.
Президент Європейської ради Дональд Туск висловив солідарність із країнами, які завдали ударів по Сирії як відповідь на застосування хімічної зброї.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель також підтримала удари США та їхніх союзників по Сирії.
Україна підтримала удари США, Британії та Франції по Сирії. Президент Порошенко заявив, що удари є справедливою відповіддю на злочин проти людяності.
Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.
Унаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 і загинули 70 людей.
Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.