США закликає своїх громадян виїхати з України на тлі можливого вторгнення Росії

Посольство США в Україні закликає своїх громадян розглянути можливість виїзду з України через посилення загрози нового російського вторгнення.

Про це йдеться у повідомленні посольства.

Громадянам США, які хочуть виїхати з України, рекомендують робити це комерційним або іншим приватним транспортом. У посольстві вказують, що є кілька варіантів вилетіти комерційними рейсами з усіх міжнародних аеропортів України.

Саме посольство залишається відкритим і може обробляти паспорти США та консульські звіти про народження за кордоном, а також може надавати позики на репатріацію громадянам США, які зараз не можуть дозволити собі придбати квиток до Сполучених Штатів.

Американцям, які затримують свій від’їзд через свого чоловіка/дружину, які не є громадянами США, або через малолітню дитину, або які не мають дійсного проїзного документа США, рекомендують зв'язатися зі посольством.

Окрім того, у посольстві просять усіх громадян США, особливо тих, хто планує залишитися в Україні, заповнити онлайн-форму про запит на кризову допомогу.

Раніше Державний департамент США також дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства у Києві.

Крім того, Державний департамент оновив свої офіційні поради щодо подорожей в Україну: «Не подорожуйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України».

Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина. Згодом таке ж рішення ухвалила Канада.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення. Натомість він назвав це «тонкощами складної дипломатичної гри» та закликав українців зберігати спокій та «здорове, критичне, логічне і позитивне мислення».

Російська загроза

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.

Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику.

Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».