США запропонували РФ підтримати роботу МКС до 2030 року. РФ нагадала, що будує свою станцію, і поскаржилась на санкції

Під час телефонної розмови в п’ятницю, 4 червня, глава американського космічного агентства Білл Нельсон запропонував російському візаві Дмитру Рогозіну продовжити термін експлуатації Міжнародної космічної станції до 2030 року.

Про це повідомляють пресслужби NASA й «Роскосмосу».

У відповідь на пропозицію Нельсона Рогозін заявив, що співпраця між США й РФ у космічній галузі, зокрема й обговорення майбутнього МКС, ускладнюється санкціями, введеними американською владою проти російських об’єктів космічної промисловості.

Деякі російські ЗМІ неправильно витлумачили повідомлення на сайті «Роскосмосу», написавши, що Рогозін підтримав ідею Нельсона продовжити експлуатацію МКС до 2030 року. Він пізніше уточнив «РИА Новости», що це насправді не так.

У коментарі «Интерфакс» Рогозін зазначив, що не виключає участі NASA в проєкті нової орбітальної станції, анонсованої Росією у квітні 2021 року. Водночас РФ планує до 2025 року вийти з проєкту Міжнародної космічної станції.

«Ми на самому початку шляху. Ми поки говоримо про технічний бік справи, а вже участь, міжнародна чи суто національна, — це питання, яке буде вирішуватися на більш пізніх стадіях», — цитує Рогозіна інформагентство.

Раніше в «Роскосмосі» заявляли, що остаточне рішення про вихід із проєкту МКС ухвалять після 2024 року.

Крім того, в телефонній розмові глава «Роскосмосу» запропонував очільнику NASA приїхати в Росію, на що, стверджує російська сторона, Нельсон дав згоду (NASA не згадувало про запрошення у своєму пресрелізі).