Сторони конфлікту в Судані вперше зустрінуться для переговорів

До Саудівської Аравії на переговори прибули представники регулярної армії Судану та воєнізованих Сил швидкого реагування (RSF), які вже три тижні ведуть бої. Обидві сторони заявили, що обговорюватимуть гуманітарне перемир'я, але не припинення конфлікту.

Про це пишуть BBC та Reuters.

Сторони прибули до Саудівської Аравії ще в суботу, 6 травня. Це мала бути перша особиста зустріч. Проте у ЗМІ не повідомляється, чи відбулася вона і хто саме представляє сторони конфлікту.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Фейсал Бінь Фархан Аль-Сауд привітав представників обох сторін. Він висловив надію, що переговори «приведуть до припинення конфлікту та повернення безпеки і стабільності в Судані».

Генерал Мохамед Хамдан Дагло, який очолює RSF, заявив, що має великі сподівання на зусилля щодо встановлення перемир’я та надання допомоги суданському народу. Він також наголошує, що RSF прагне «стати цивільним урядом».

Водночас він пообіцяв або захопити, або вбити командувача армії Судану, генерала Абделя Фаттах аль-Бурхана — фактичного президента країни.

За даними Reuters, 7 травня на півдні Хартума, столиці Судану, можна було почути бої.

Що відбувається в Судані?

Від 15 квітня у столиці Судану та прилеглих містах тривають сутички між регулярною армією та воєнізованими Силами швидкого реагування (RSF). Майже постійна стрілянина й бомбардування призвели до відключення електроенергії та інтернету.

За даними The Armed Conflict Location & Event Data Project (ACLED), з початку бойових дій у Судані загинули щонайменше 750 людей, переважно у штаті Хартум.

Як повідомляє Організація Об’єднаних Націй, 860 тисяч людей стали біженцями або планують виїхати з країни впродовж наступних шести місяців.

ООН та іноземні держави закликають сторони дотримуватися оголошених умов припинення вогню та відкрити безпечний проїзд для цивільних жителів і гуманітарної допомоги.

Для евакуації людей із Судану українські воєнні розвідники провели спецоперацію «Троянський верблюд» групою до 10 людей і без підтримки техніки, на відміну від інших країн. Для цього розрахували найбезпечніші маршрути та залучили місцевих жителів.