Суд Гааги вирішив розслідувати далі лише одну версію катастрофи рейсу МН17 — збиття російським Буком
Окружний суд Гааги відхилив прохання адвокатів захисту надати їм додатковий час для розслідування альтернативних версій причин авіакатастрофи малазійського Boeing рейсу MH17 над Донбасом.
Про це пише Reuters.
Зокрема судді заявили, що сторона захисту не надала чіткого альтернативного сценарію розслідування, тоді як інформація про інші версії катастрофи вже є частиною матеріалів справи.
Також у суді зазначили, що з деякими запитами про додатковий час для розслідування адвокати затягнули, їх можна було подати раніше.
На засіданні Окружного суду Гааги у середу, 25 листопада, адвокати одного з чотирьох обвинувачених у справі спецпризначенця ГРУ Олега Пулатова просили заново допитати експертів, свідків та дослідити усі докази.
Сторона обвинувачення наполягала на відхиленні цих клопотань. Судді з цим погодились, зазначивши, що суд повинен домогтися того, щоб розгляд справи проводився без затягування часу.
Наразі основною версією міжнародних слідчих у справі про катастрофу MH17 над Донбасом є збиття літака угрупуванням бойовиків на окупованих територіях України. Всього звинувачують чотирьох людей: росіян Ігоря Гіркіна-Стрєлкова, Сергія Дубінського та Олега Пулатова і громадянина України Леоніда Харченка.
Нагадаємо, зараз проходять чергові слухання у Нідерландах щодо справи про збиття Малазійського боїнга над Донбасом у 2014 році. 3 листопада Олег Пулатов, єдиний з чотирьох обвинувачених у справі, який вирішив себе захищати, вперше особисто відповідав на запитання суддів. Раніше його позицію представляли адвокати. Його захист показав відеозапис, де Пулатов особисто відповідав на запитання. Відео попередньо записали у Москві.
Катастрофа МН17
17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу Амстердам — Куала-Лумпур збили на Донбасі. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули. Менш ніж за місяць після цього сформували Об`єднану слідчу групу (JIT) — і представники органів кримінального розшуку Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України розпочали розслідування. Наразі в Нідерландах триває судовий процес. Росія свою причетність до злочину заперечує.