Суд у США дав перший реальний тюремний термін за участь у штурмі Капітолія
Суд у США дав 38—річному жителю Флориди Полу Ходжкінсу 8 місяців ув'язнення за участь у штурмі Капітолія. Це перший реальний термін за безлад у Вашингтоні, який стався 6 січня.
Про це повідомляють CNN та The Associated Press.
Так, у червні Ходжкінс визнав себе винним у перешкоджанні роботі Конгресу. Зокрема, він погодився, що його дії вплинули на затвердження результатів виборів, яке перервали саме через штурм прихильників Дональда Трампа.
Ходжкінс визнав, що впадав в ейфорію, коли наближався до Капітолія, а потім пішов за натовпом безпосередньо у будівлю Конгресу.
«Якби я знав, що протест загостриться, я б ніколи не пішов далі тротуару Центральна вулиця Вашингтона, яка з'єднує Білий дім і будинок Конгресу США — КапітолійПенсильванія-авеню. Це було дурне рішення з мого боку», — сказав Ходжкінс під час засідання суду.
Прокуратура хотіла, щоб Ходжкінс отримав 18 місяців ув'язнення. Вона наполягала, що обвинувачений, «як і кожен з бунтарів, зробив свій внесок у колективну загрозу демократії».
Натомість адвокат Патрік Н. Ледук просив помилувати Ходжкінса та не давати йому реальний тюремний термін. Він наполягав, що достатнім покаранням для чоловіка буде ганьба, яку він відчуватиме решту життя.
Також Ледук зазначив, що дії Ходжкінса під час штурму Капітолія не надто відрізнялися від дій Анни Морган-Ллойд, якій наприкінці червня дали три роки умовного ув'язнення.
Зрештою суддя Рендольф Мосс хоч і засудив дії Ходжкінса, але наголосив, що той заслуговує невеликої поблажливості, оскільки швидко визнав себе винним і не був причетним до насилля.
Що сталося в Капітолії?
6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа в межах процесу імпічменту.