Суд закрив справу проти Мін'юсту через платні камери у СІЗО. Омбудсменка називала їх дискримінаційними

Окружний адміністративний суд Києва закрив справу проти Міністерства юстиції щодо платних камер у слідчих ізоляторах. Оскаржувала створення таких камер омбудсменка Людмила Денісова.

Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.

Денісова просила визнати протиправним і нечинним наказ Мін'юсту про платні камери. Вона наполягала, що він є дискримінацією за майновим станом і суперечить чинному національному законодавству й міжнародному праву.

Суд вирішив закрити справу проти Мін'юсту, а також ухвалив, що спір не підлягає розгляду у судах — зокрема цивільних і господарських. Повторне звернення до адмінсуду також не допускається.

Детальніше про платні камери

Перші платні камери з'явилися 8 травня 2020 року в СІЗО Києва. У них за окрему плату у СІЗО надають камери з поліпшеними умовами: більшою площею, холодильником, телевізором і столовим приладдям.

Міністр юстиції Денис Малюська зазначав, що платні камери — це не «ВІП-камери», а отримані за них гроші мають піти на ремонт старих приміщень.

У Мін'юсті відзвітували, що заробили 3,93 млн грн за користування 40 платними камерами на 100 ліжко-місць. Станом на 8 травня за ці кошти оновили 65 безкоштовних камер на 406 місць, а також прогулянкові дворики та коридорні приміщення.

Платні камери є, зокрема, у Вінниці та ЖитомиріЗапоріжжі та ДніпріМиколаєві та Одесі.

У Мін'юсті кажуть, що за допомогою платних камер хочуть побороти корупцію, коли за кращу камеру платили неофіційно. Тепер гроші офіційно надходять до бюджетного спецфонду.

Малюська зазначав, що людей у СІЗО вважають невинуватими, допоки суд не доведе вину, тому в них має бути можливість оплатити кращі умови проживання. Водночас для людей, яких суд уже засудив, не будуть створювати поліпшені умови за гроші.