З душем та Wi-Fi: у Київському СІЗО відкрили корпус з платними камерами, відремонтованими за норвезьким зразком
У Київському слідчому ізоляторі відкрили оновлений корпус, відремонтований за норвезьким зразком. У ньому є 14 двомісних та 4 одномісні платні камери.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
За його словами, кожне приміщення має холодильник, телевізор, стаціонарний телефон, Wi-Fi, санвузол із душем, кнопку екстреного виклику охорони та камери відеоспостереження. Також у Мін’юсті кажуть, що в камерах врахували європейську норму — чотири квадратні метри площі на одну людину.
Зароблені з цих камер гроші, як і тих, що вже відкрили раніше, влада обіцяє скеровувати на ремонт безкоштовних приміщень. «За нашими розрахунками, за кілька років усі камери Київського СІЗО будуть виглядати пристойно завдяки коштам, які генерують платні камери», — переконує міністр.
У Мін’юсті також кажуть, що одним з основних завдань міністерства до 2026 року є створення належних умов утримання засуджених та людей, узятих під варту.
За словами Малюськи, наразі в Україні умови тримання узятих під варту не відповідають європейським стандартам. Через це збільшується кількість рішень Європейського суду з прав людини щодо порушення прав засуджених та осіб, взятих під варту. Через це держава витрачає додаткові гроші на виплату компенсацій.
У березні 2021 року Малюська повідомляв, що в Україні функціонують 36 платних камер у 26 СІЗО. Вони вже принесли до держбюджету 3 мільйони гривень. За ці кошти Міністерство юстиції відремонтувало 39 безкоштовних камер.
Що це за платні камери?
Перші платні камери з'явилися 8 травня 2020 року в СІЗО Києва. Вартість розміщення у такій камері в Києві залежить від терміну, за який платять: за добу — 2 000 грн, за тиждень — 8 000 грн, за місяць — 12 000 грн. Згодом вони з'явилися і в інших містах, зокрема Вінниці та Житомирі, Запоріжжі та Дніпрі, Миколаєві та Одесі.
А в липні 2020 року Міністерство юстиції запустило нову послугу: подарункові сертифікати на користування послугами платних камер у СІЗО. Якщо людину, у якої буде такий сертифікат, візьмуть під варту, вона зможе потрапити в камеру з поліпшеними умовами утримання.
Платні камери в СІЗО критикує Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона вважає, що запровадження платних камер у слідчих ізоляторах є порушенням рівноправності громадян за майновою ознакою. Омбудсменка також каже, що іноді в’язні платять гроші, але їх усе одно не переводять у таку камеру: вона стверджує, що нещодавно отримала таку скаргу.
- Поділитися: