Суддя Вовк заявив, що дізнався про повістку в ГПУ з посту Сарган у соцмережі
Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк заявив, що про повістку до Генпрокуратури він дізнався з посту прес—секретаря генпрокурора Юрія Луценка Лариси Сарган у соцмережі.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
«Щойно дізнався, що ГПУ викликає мене для проведення процесуальних дій: вручення підозри та допиту. Здивований, що про повістку я дізнався з Фейсбуку Лариси Сарган, а не так, як це має бути згідно норм КПК», — зазначив він
За словами Вовка, йому «відверто сумно, що в стінах Генпрокуратури піар переміг закон та здоровий глузд».
«Складається враження, що повістка була виписана ГПУ виключно на вимогу «грантових зрадолюбів». Я публічно заявляв і ще раз наголошую: Я не боюсь вручення підозри. Більше того, я особисто закликав саме до законних процесуальних дій. Вручення підозри — це єдина законна можливість довести абсурдність ситуації, яку штучно створили Ситник та Горбатюк», — зазначив він.
Раніше Генпрокуратура викликала голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та ще трьох суддів для вручення підозри і допиту у справі про втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.
Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.
У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 31 липня він повернеться до роботи й вирішить, підписувати чи ні підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва, де нещодавно пройшли обшуки, однак раніше керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.
Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.