Судовий процес у справі MH17 через коронавірус не скасують, але можуть змінити — журналіст
Судовий процес у справі збиття літака Boeing рейсу MH17, що розпочався в Нідерландах 9 березня, через пандемію коронавірусу навряд чи перенесуть, утім у процес слухань можуть внести суттєві зміни через обмеження, запроваджені в країні.
Про це в етері Hromadske International розповів журналіст-розслідувач Bellingcat Крісто Грозєв.
«У будь-якому випадку слухання продовжаться, просто вони можливо не дозволять глядачам дивитися їх в залі», — сказав Грозєв.
На думку Грозєва, судовий процес у справі МН17, який за графіком має продовжитися 23 березня, буде тривати не більше двох років. Цього достатньо, щоб люди продовжили цікавитись справою, додав він.
«Я не думаю, що графік судових засідань постраждає, але спосіб їхнього проведення цього року може змінитися», — зазначив журналіст.
Зазначимо, 13 березня видання nu.nl з посиланням на Окружний суд Гааги повідомило, що слухання у справі МН17, найімовірніше, перенесуть, але водночас судовий процес намагатимуться змінювати якомога менше.
Зокрема, до 31 березня суддям рекомендують працювати з дому, «наскільки це можливо». Остаточне рішення щодо змін судового процесу у справі MH17 буде оголошено до 18 березня.
Можливі зміни пов’язують із рішенням прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте оголосити обмеження у зв'язку зі спалахом нового коронавірусу SARS-CoV-2. Зокрема, до 31 березня в країні заборонені зібрання більш ніж 100 людей, призупинені служби в церквах та мечетях, а університетам і коледжам запропонували проводити навчання онлайн.
Нагадаємо, 9 березня у Нідерландах розпочалися перші слухання у справі про збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом.
Обвинувачені у цій справі — троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:
- Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
- Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
- Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
- Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.
Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. І нинішнє судове засідання стосується саме цих чотирьох обвинувачених.
Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.
Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.