Сутички біля посольства Туреччини: поліція перевіряє заяву про побиття, у посольстві назвали це «короткою сваркою»

Поліція прийняла заяву про побиття від учасниці акції біля посольства Туреччини, але справу не порушила. У самій дипустанові назвали інцидент «короткою сваркою».

Потерпіла Анна Циба розповіла у коментарі hromadske, що на активістів, які виступають проти операції Анкари у Сирії проти курдів, напали четверо чоловіків з посольства Туреччини.

Вони порвали плакати, а один з чоловіків вдарив Цибу. За її словами, поліція відмовилась порушувати кримінальну справу та не надала направлення для проходження експертизи щодо тілесних ушкоджень.

Жінка сама звернулась до клініки, де у неї діагностували садна та забої. Їй рекомендували 5 днів звільнення від роботи.

Циба наголосила, що обурена тим, що в Україні можна нападати на учасників мирної акції. Вона додала, що готова упізнати усіх чотирьох чоловіків.

У прес-службі столичної поліції повідомили, що жінка отримала «незначні тілесні ушкодження».

«Наразі вирішується питання щодо надання правової кваліфікації події. Працівники поліції встановлюють всіх учасників інциденту», — йдеться у повідомленні.

У поліції додали, що про проведення акції організатори завчасно не повідомили у відповідні установи.

У посольстві Туреччини заявили «Ґратам», що інцидент був «короткою сваркою».

«Демонстранти розвернули транспаранти, частина з яких містила брудну лайку, та фізично блокували доступ до будівлі посольства. Посольство із сумом сприймає цю ситуацію. Сподіваємося, що такі неприємності більше не повторяться», — йдеться в заяві дипустанови.

Водночас у посольстві не уточнили, чи були нападники працівниками дипломатичного представництва Туреччини.

У Міністерстві закордонних справ України повідомили hromadske, що поки не готові давати оцінку інциденту, а хочуть дочекатися, поки поліція встановить усі його обставини.

Нагадаємо, 11 жовтня біля посольства Туреччини напали на протестувальників, які вийшли на акцію проти військової операції на півночі Сирії проти курдів.

Нагадаємо, 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці.

9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії. У зв’язку з цим, автономний уряд сирійських курдів оголосив триденну загальну мобілізацію.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що військова операція Туреччини в північно-східній Сирії повинна бути стриманою. В Європейському Союзі наголосили, що надійне рішення сирійського конфлікту не може бути досягнуте військовим шляхом.