У Міністерстві закордонних справ України поки не готові давати оцінку інциденту біля посольства Туреччини, де 11 жовтня напали на учасників акції проти операції Анкари у Сирії проти курдів.

Про це заявили hromadske у прес-службі МЗС.

У відомстві порадили дочекатись, поки поліція встановить обставини інциденту.

Свою позицію МЗС готове висловити «після підтвердження правоохоронними органами факту нападу з боку працівників іноземної дипустанови».

Нагадаємо, 11 жовтня біля посольства Туреччини напали на протестувальників, які вийшли на акцію проти військової операції на півночі Сирії.

Поліція прийняла заяву про побиття від учасниці акції біля посольства Туреччини, але справу поки не порушила. У самій дипустанові назвали інцидент «короткою сваркою».

Нагадаємо, 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці.

9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії. У зв’язку з цим автономний уряд сирійських курдів оголосив триденну загальну мобілізацію.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що військова операція Туреччини в Сирії повинна бути стриманою. В Європейському Союзі наголосили, що надійне рішення сирійського конфлікту не може бути досягнуте військовим шляхом.

Поділитись: