Світовий банк профінансує вакцинацію 10 мільйонів українців. Зараз вакцинованих (і то не повністю) менше ніж мільйон
Світовий банк затвердив проєкт «Екстрене реагування на COVID—19 та вакцинація в Україні» на суму 90 мільйонів доларів, мета якого полягає в прискоренні темпів вакцинації пріоритетних груп населення.
Про це повідомляє пресслужба Світового банку.
Проєкт передбачає фінансування українським урядом окремого пакета вакцинації в межах Програми медичних гарантій, яку адмініструє Національна служба здоров’я. НСЗУ закупить вакцини на 10 мільйонів людей, вартість яких і відшкодує Світовий банк.
Також установа сприятиме розгортанню програми вакцинації з тим, щоб НСЗУ забезпечила ефективне адміністрування щеплення пріоритетних груп населення відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцинації від COVID-19 в Україні.
Про проєкт Світового банку в міністерстві охорони здоров'я говорили ще наприкінці квітня. А міністерство фінансів повідомляло, що Світовий банк готовий надати кредит у 30 мільйонів доларів як компенсацію після вакцинації 10 мільйонів людей із груп ризику.
Світовий банк уже виділив Україні 57 мільйонів доларів для протидії COVID-19: 35 мільйонів надали у квітні 2020 року в межах проєкту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», а решту — для закупівлі лабораторного обладнання й тестів.
У грудні 2020 року Світовий банк затвердив позику для України на 300 мільйонів доларів на соціальну підтримку населення, яке через пандемію коронавірусу може опинитися за межею бідності.
Про вакцинацію в Україні
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. У бюджеті на 2021 рік на неї заклали 2,6 млрд гривень.
Загалом першу дозу вакцини вже отримали 865 588 людей, а 695 — і другу дозу. Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, станом на 10 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 531 754 людини.
За оцінками фахівців Київської школи економіки, план вакцинації станом на квітень недовиконаний у чотири рази. Водночас в уряді заявляли, що готуються вакцинувати по 5 мільйонів людей кожного місяця.
Вакцинують препаратом Україна отримала 500 тисяч дозCoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Ще в Україну прибула партія препарату Україна отримала 367 200 дозAstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї.
Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні. У МОЗ переконані, що постачання препаратів з Індії незабаром відновиться, й Україна отримає 1,5 мільйона доз вакцини. Загалом же в індійського виробника ми законтрактували 15 мільйонів доз препарату.
Також у нас щеплення роблять китайським препаратом Україна отримала 1,2 мільйона дозCoronaVac та американським Україна отримала 117 тисяч дозPfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.