Україна взяла 50 млн євро кредиту у Європейського інвестбанку на вакцини та холодильники для них

Україна отримає 50 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на закупівлю вакцин проти коронавірусу та сучасного холодильного обладнання для їх зберігання.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Відповідну угоду він підписав із президентом ЄІБ Вернером Хойєром у штаб-квартирі банку в Люксембурзі. Гроші виділять у межах вже наявного проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

Закупленими за ці кошти холодильниками обладнають центри вакцинації.

Нагадаємо, у Мінфіні нещодавно також повідомляли, що у разі вакцинації 10 мільйонів людей із групи ризику Україна зможе отримати як компенсацію кредит обсягом 30 мільйонів доларів від Світового банку. Загальна кредитна допомога становитиме $90 млн.

У грудні 2020 року Світовий банк затвердив позику для України на 300 мільйонів доларів на соціальну підтримку населення, яке через пандемію коронавірусу може опинитися за межею бідності.

У бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень.

Про вакцини для України

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вакцинація може розпочатися «приблизно з 15 лютого, можливо, пізніше». Перші 117 тисяч доз вакцини мають розподілити між працівниками лікарень, де надають допомогу пацієнтам із COVID-19.

Загалом у межах глобальної ініціативи COVAX Україні безоплатно мають передати 16 млн доз вакцини. Ляшко запевняє, що впродовж першого півріччя 2021 року Україна отримає в межах ініціативи від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для проведення наступних етапів вакцинації.

Крім того, Україна домовилася отримати 12 млн доз вакцини від AstraZeneca та Novavax. Перші постачання мають відбутися в лютому.

Також Україна домовилася отримати 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить лише 50,38%. Поки МОЗ від угоди не відмовляється — чекає офіційного звіту про ефективність від компанії-розробника.