Татаров заявив, що подасть до суду на директора НАБУ Ситника. Бюро звинуватило його у причетності до справи «Укрбуду»

Заступник глави Офісу президента Олег Татаров хоче подати до суду на директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Позов стосуватиметься захисту честі, гідності та ділової репутації.

Про це Татаров повідомив у своєму Telegram-каналі.

Там він написав, що напередодні директор НАБУ Ситник «в черговий раз назвав його прізвище разом з підозрюваними у скоєнні ряду злочинів фігурантами будівельних скандалів».

Татаров вимагає від Ситника спростувати цю інформацію або публічно показати докази його причетності до протиправної діяльності. Позов, за його словами, він планує подати на початку наступного тижня.

Крім того, заступник глави ОП наполягає на «незалежній міжнародній або українській експертизі» будь-яких електронних, відео- або аудіоданих нібито з його участю в незаконній діяльності.

Заяви Ситника Татаров пов’язує зі своєю професійною діяльністю: в ОП він відповідає за правоохоронну діяльність та національну безпеку.

Які саме заяви Ситника має на увазі Татаров?

Напередодні в інтерв'ю «Суспільному» директор НАБУ заявив, що у розпорядженні Бюро є переписка Олега Татарова з іншими фігурантами справи щодо квартир Нацгвардії. Вона стосується підкупу експерта, який мав занизити вартість квартир з 81 до 7 млн грн.

«Пан Татаров (на той момент — ред.) працював (юристом — ред.) в "Укрбуді", там, де був колишній депутат, екскерівник "Укрбуду" Максим МикитасьМикитась. Вони дали хабар одному з керівників експертної установи за те, що буде експертиза, яка дасть можливість цю справу фактично похоронити. При чому там така цікава переписка: “Давай бігом, бо справу забирає НАБУ і тоді буде важко щось вирішити”», — розповів Ситник.

А на початку грудня у НАБУ заявляли, що Офіс генерального прокурора свідомо зриває справу щодо Татарова. Там кажуть, що

генпрокурорка Венедіктова таємно змінила процесуальних керівників у цій справі. Через це детективи НАБУ та прокурори Спеціалізована антикорупційна прокуратураСАП не змогли в передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі та процесуальні дії.

У Венедіктової наголосили, що вона не повинна ні з ким радитися, а зробила це, зокрема додала до групи прокурорів себе, тому що «справа набула резонансного статусу», тому треба «забезпечити швидке, повне, неупереджене, усебічне та ефективне дослідження всіх обставин кримінального провадження».

Справа квартир Нацгвардії

За даними слідства, у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС (нині — ГУ Нацгвардії) та забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали звести житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. За земельну ділянку Нацгвардії мали дати 50 квартир і 30 паркомісць на Печерську.

У 2016-2017 роках сторони Нацгвардії та забудовника уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і паркування на Печерську, а отримує 65 квартир у будинку біля станції метро «Червоний хутір». Отримати квартири Нацгвардія мала за суму, на 81 635 448 гривень меншу за стартову (тобто обговорену на початку).

2 жовтня 2019 року НАБУ та САП повідомили ексдепутату Микитасю про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень. За даними слідства, Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова. У травні 2019 року у справі «квартир Нацгвардії» оголосили підозри ексчиновникам Збройних сил.