ТОП-5 тижня: нове про втечу Януковича, перші вбивства на Майдані і майбутній склад центрвиборчкому
А також про те, як люди з ментальною інвалідністю печуть хліб у Києві, а світова еліта зібралася у Давосі обговорити спільне майбутнє у роз'єднаному світі.
ВТЕЧА ЯНУКОВИЧА
Після підписання угоди з опозицією, Янукович вертається до Межигір'я. Пізно ввечері він рушає в Харків на гелікоптері, де зустрічається з Добкіним, звідти приїздить до Донецька, але в донецькому аеропорту його знімають з літака — подробиці про втечу екс-президента під час сьогоднішніх свідчень в Оболонському райсуді Києва розповіли двоє його охоронців — Олесь Шаран та В'ячеслав Козлов.
Громадське зібрало найголовніше зі свідчень держохорони Януковича та відтворило його маршрут.
Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців
Фото: EPA/SERGEI ILNITSKY
НОВІ ЧЛЕНИ ЦВК
Епопея з оновленням складу Центральної виборчої комісії наближається до завершення. 23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав спікерові Верховної ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Тепер його має затвердити парламент.
Громадське з'ясовувало, хто вони — люди, які рахуватимуть голоси на президентських виборах.
Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах
Фото: Володимир Гонтар/УНІАН
ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ У ДАВОСІ
Щороку в Давосі відбувається одна з найпрестижніших світових подій — Всесвітній економічний форум. На швейцарський гірськолижний курорт з’їжджаються представники сотень країн світу — від молодих бізнесменів і громадських діячів до лідерів провідних держав.
Цьогоріч у Давосі паралельно з форумом відбуваються і дві українські події, які вже привернули увагу міжнародної спільноти. Ексклюзивною гостею однієї з них навіть буде робот Софія.
Громадське розповідає хто цього року приїхав у Давос, про що говоритимуть найвпливовіші лідери світу, і чому участь у Всесвітньому економічному форумі 2018 важлива для України.
Трамп, Україна і робот Софія: що треба знати про економічний форум у Давосі
Фото: EPA-EFE/LAURENT GILLIERON
РОКОВИНИ ПЕРШИХ УБИВСТВ НА МАЙДАНІ
Перші вбивства на Майдані сталися рівно чотири роки тому. Близько шостої ранку на вулиці Грушевського застрелили Сергія Нігояна. За три години вбили ще одного учасника протестів — білоруса Михайла Жизневського. Тоді, 22 січня, серед натовпу мітингувальників навіть не всі зрозуміли одразу, що трапилося.
Розслідувати злочини почала тодішня міліція. Згодом провадження передали Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.
Що наразі відомо про розслідування перших злочинів Майдану, розповідає Громадське.
4 роки без Нігояна та Жизневського: що відомо про перші вбивства на Майдані
Фото: Громадське
СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО
Агенти змін і творці інновацій, що змінюють світ на краще. Саме так сьогодні називають соціальних підприємців. І якщо на заході соціальний бізнес уже давно став трендом, то Україна лише на початку цього шляху.
Однак це не завадило Владиславові Малащенку ризикнути і відкрити пекарню, де працюють люди з ментальною інвалідністю. Соціальний педагог за освітою, він мріяв створити місце, де можна було б працевлаштувати таких людей. Як йому це вдалося і хто врятував пекарню, що ледь не опинилась на межі закриття, — дивіться в новому «Бізнес-плані».
Пекарня, де працюють люди з інвалідністю — Бізнес-план
Фото: Громадське