Toyota хоче через 15 років зробити всі свої заводи безпечними для довкілля

Японська автомобільна корпорація Toyota хоче, щоб всі її підприємства досягнули вуглецевої нейтральності до 2035 року.

Про це повідомляє Reuters.

Головний виробничий директор Toyota Масамічі Окада заявив, що спершу корпорація впроваджуватиме на заводах нові технології для процесів, які генерують велику кількість вуглекислого газу, наприклад, під час фарбування.

«Ми зосередимось на тому, щоб максимально скоротити або навіть повністю відмовитися від викидів CO2», — сказав він.

Компанія планує перейти до використання більшої кількості водню та відновлюваних джерел енергії. Раніше у Toyota заявляли, що електромобілі будуть відігравати одну з важливих ролей у зменшенні викидів. Окада зазначив, що корпорація планує виготовляти декілька моделей електрокарів.

Автовиробники останнім часом повідомляють про плани зменшити викиди в атмосферу. Зокрема, німецький автовиробник BMW заявив, що його заводи у Китаї мають досягнути вуглецевої нейтральності до кінця 2021 року. А Ford прагне, щоб всі його заводи були оснащені відновлювальними джерелами енергії до 2035 року.

Вуглецева нейтральність означає те, що компанія досягнула нульового викиду вуглецю, зменшивши кількість викидів, а також, наприклад, вклавши кошти у проєкти, які працюватимуть над тим, як поглинути вуглекислий газ.

Досягнення вуглецевої нейтральності — мета не лише окремих компаній, а й цілих країн. Як зазначав у грудні 2020 року генеральний секретар ООН Антоніу Гутереш, у світі до 2030 року мають на 45% скоротитися викиди вуглецю у порівнянні з 2010 роком, щоб середня температура не збільшилася на понад 1,5 градуса.