У Китаї почали продавати сертифікати на викиди вуглекислого газу
З 1 лютого у Китаї запрацювала система продажу сертифікатів на викиди вуглекислого газу. Так у країні планують боротися із забрудненням атмосфери та змінами клімату.
Про це пише CGTN.
Наразі нововведення стосується лише компаній зі сфери енергетики. Сертифікати зобов’язали купувати 2267 енергетичних компаній. Загалом вони викидають у повітря понад 24 тисяч тонн парникових газів щороку (близько 40% річних викидів в Китаї).
Якщо підприємства не використають частину із придбаних ними сертифікатів, то їх можна буде перепродати.
Deutsche Welle зазначає, що Китай є лідером у світі за рівнем забруднення повітря вуглекислим газом, що є однією із причин глобального потепління. Однак Пекін заявляє про намір змінити цю ситуацію та до 2060 року стати кліматично нейтральною країною.
Чому викиди вуглекислого газу — це погано?
Вуглецеві викиди накопичуються в атмосфері, створюючи так званий «парниковий ефект»: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері, поступово її нагріваючи.
За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини 21 століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично припустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення урожайності рослин і, відповідно, змін в екосистемах світу.
Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими ж, як зараз, до 2050 року температура зросте на ще 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.
- Поділитися: