Трамп визнав перемогу Байдена, однак вибори вважає «сфальсифікованими»
Чинний президент США Дональд Трамп фактично визнав перемогу на президентських виборах у США кандидата від Демократичної партії Джо Байдена. Він заявив, що Байден переміг, тому що вибори були «сфальсифікованими».
Про це Трамп заявив у Twitter.
«Він переміг, бо вибори були фальсифікованими. Без жодних наглядачів за голосуванням або підрахунком голосів. Підрахунок голосів проводила приватна компанія Dominion, що належить «радикальним лівим», з поганою репутацією та обладнанням», ㅡ написав Трамп.
Однак через деякий час президент додав, що Байден виграв «лише в очах фейкових ЗМІ».
«Я нічим не поступаюся. Перед нами довгий шлях. Це сфальсифіковані вибори», ㅡ заявив Трамп у Twitter.
До цього суди у США відхилили низку позовів адвокатів Дональда Трампа щодо нібито проблем із голосуванням у декількох штатах.
Отже, Байден виграв?
Не зовсім. Низка провідних медіа США спрогнозувала перемогу Джо Байдена, але про остаточні результати ще не йдеться. Раніше саме на їх основі ми знали ще в день виборів ім'я переможця, але нині через безпрецедентну кількість голосів, надісланих поштою, підрахунок голосів (а отже, й остаточні прогнози) затягнувся.
Згідно із законами США, президента обирають не у звичайний спосіб, а через колегію виборників ㅡ спеціальних представників від кожного штату. Їх усього 538, і для перемоги кандидату потрібно заручитися голосами щонайменше 270 з них.
У більшості штатів діє правило «переможець забирає все»: якщо більшість виборців проголосувала за одного кандидата, то виборники від цього штату йдуть саме до нього. Але бувають і винятки ㅡ так звані зневірені виборники, які можуть голосувати всупереч волі більшості виборців, хоча ці випадки не є масовими.
Голосувати колегія виборників буде 14 грудня; на початку січня її рішення затвердить Конгрес; і 20 січня новий президент офіційно складе присягу й приступить до повноважень.
Детальніше про різницю між двома кандидатами на пост президента США й про те, що їх обрання означатиме для України, можна прочитати тут.