У Бельгії працівники зможуть просити перехід на чотириденний робочий тиждень. Але за певних умов

Уряд Бельгії на тлі пандемії вирішив внести зміни до трудового законодавства. Так, працівникам дозволять просити у роботодавця перехід на чотириденний робочий тиждень.

Про це повідомляє The Guardian.

Наразі в Бельгії 71,4% людей від 20 до 64 років мають постійну роботу. Це на 10% менше, ніж у Нідерландах і Німеччині. Бельгійський уряд вважає, що свобода для працівника є ключем для підвищення рівня зайнятості, тож влада й вирішила запровадити зміни у трудовому законодавстві.

Працівники зможуть надсилати запит до роботодавців з проханням перейти на чотириденний робочий тиждень замість п’ятиденного. Водночас для того, щоб перейти на новий графік, доведеться працювати довше у дні, які залишилися. Заробітна плата не буде змінюватися від кількості робочих днів.

Роботодавці можуть відхилити запит про чотириденний робочий тиждень, але вони зобов’язані обґрунтувати своє рішення в письмовій формі.

Крім того, у межах трудової реформи компанії з понад 20 співробітниками можуть дозволити працівникам не відповідати на робочі дзвінки, електронні листи та повідомлення з 23:00 до 05:00.

Чотириденний робочий тиждень у світі

Модель чотириденного робочого тижня вже випробовували у Великій Британії, Іспанії, Новій Зеландії, Японії, Ісландії тощо. Наприклад, в Ісландії експеримент тривав із 2015 по 2019 рік, після цього 85% працездатного населення країни перейшли на чотириденний робочий тиждень.

Такий графік випробовували й у Microsoft Japan. Після запровадження чотириденного робочого тижня в компанії сказали, що продуктивність працівників зросла на 40%.

Учасники експерименту в Новій Зеландії розповідали, що стали менше нервувати, продуктивність праці зросла, а витрати компанії на електроенергію скоротилися. Хоча частина співробітників заявили, що в додатковий вихідний сумували за колегами та роботою.

Авторка: Юлія Костюкова