У Білорусі штаб Бабарика оголосив про створення політичної партії. Сам опозиціонер досі в СІЗО

У Білорусі штаб Віктора Бабарика, якого не зареєстрували кандидатом у президенти країни, оголосив про створення політичної партії «Вместе» («Разом»).

Про це йдеться у відеозверненні Віктора Бабарика, записаного до його затримання, та керівниці штабу Марії Колесникової.

Бабарико каже про продовження політичної боротьби та необхідність створити партію або рух. Він називає три основні цілі нової партії: проведення конституційної реформи, робота для покращення економіки Білорусі та можливість для людей виявляти громадянську активність.

На його думку, рух чи партія найкраще допоможуть продовжити боротьбу, бо так в опозиціонерів з'являться джерела фінансування, системний погляд на події та можливість працювати постійно.

Після Бабарика виступила представниця його виборчого штабу Марія Колесникова, яка також є членом Координаційної ради для мирної передачі влади.

Колесникова заявила, що назва партії — «Разом». Найближчим часом опозиціонери подадуть документи на реєстрацію.

Що з Бабариком?

Віктор Бабарико разом із сином Едуардом перебуває в СІЗО з 18 червня. Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому. Він покинув посаду, коли оголосив про намір балотуватися у президенти Білорусі. Тоді правоохоронці почали тиснути на банк, зокрема проводити обшуки.

Його звинувачують в економічних злочинах, але сам він пов’язує кримінальне переслідування з політичною діяльністю. Зокрема саме Бабарико був головним опонентом Лукашенко.

Перед виборами штаби опозиціонерів Валерія Цепкала, Віктора Бабарика та Світлани Тіхановської об'єдналися і підтримали саме Тіхановську.

Що відбувається в Білорусі?

У країні 9 серпня відбулися вибори президента. За остаточними й офіційними результатами, перемагає чинний глава держави Олександр Лукашенко (на посаді вже 26 років) з 80,1% підтримкою виборців. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську начебто проголосували 10,1%.

Незгодні з результатами виборів переконують, що їх сфальсифікувала чинна влада, і щодня з 9 серпня виходять на акції протесту, а на частині підприємств страйкують робітники. Опозиція створила Координаційну раду для мирної передачі влади, натомість Генпрокуратура відкрила на членів ради кримінальну справу та звинувачує у намаганні захопити владу.