У Білорусі завершилася раптова перевірка бойової готовності військ
Міністерство оборони Білорусі оголосило про завершення перевірки бойової готовності військ, яка нібито раптово почалася 13 грудня.
Про це повідомила пресслужба Міністерства.
Також відомство опублікувало відео, на якому білоруські військові використовують різні види озброєння та техніки.
Доповнено. Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко нам розповів, що українські прикордонники не зафіксували змін у Білорусі біля кордону з Україною, поки там відбувалася перевірка бойової готовності військ. Також не було нестандартних ситуацій безпосередньо на лінії кордону.
Нагадаємо, перевірку боєготовності розпочали 13 грудня за дорученням самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. У Міністерстві заявляли, що війська мають впродовж найкоротшого часу висунутись у призначені райони, здійснити їх інженерне обладнання, організувати охорону та оборону, а також навести мостові переправи через річки Неман та Березина.
У цей період заплановано пересування військової техніки та особового складу, тимчасове обмеження руху транспорту окремими дорогами загального користування та ділянками місцевості.
Також у Міноборони Білорусі заявляли, що одна з військових частин під час «перевірки» має взяти під охорону об'єкт на кордоні з Україною.
Українська Держприкордонна служба стежила за ситуацією в Білорусі. Там казали, що ситуація залишається повністю контрольованою. У Пентагоні не вбачали загрози в перевірці бойової готовності в Білорусі.
Що передувало?
Білорусь офіційно не відправляла своїх військ на війну проти України, але вона надає свою територію для російських окупантів, які обстрілюють Україну, приймала на лікування військових рф тощо.
3 грудня міністр оборони росії сергій шойгу прибув до Білорусі на переговори з білоруським главою Міноборони Віктором Хрєніним. Там вони підписали протокол щодо внесення змін до російсько-білоруської міждержавної угоди про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері. Що це за зміни, не уточнюється.
У Генштабі ЗСУ 15 грудня називали низькою ймовірність наступу з території Білорусі. Однак є певні обставити, які вказують на таку можливість. Зокрема у прикордонних районах Білорусі агітують вступати у добровольчі батальйони. А у прикордонній смузі в районах Гомельської області, що межують із Київщиною та Чернігівщиною, до березня продовжили обмеження перебування людей.