Держприкордонслужба не зафіксувала змін у Білорусі біля кордону з Україною, поки там тривала перевірка готовності військ
Українські прикордонники не зафіксували змін у Білорусі біля кордону з Україною, поки там відбувалася перевірка бойової готовності військ. Також не було нестандартних ситуацій безпосередньо на лінії кордону.
Про це нам розповів речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.
Він зазначив, що ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою. Якщо ж якісь зміни під час перевірки у Білорусі відбулися, то це було не біля кордону, каже Демченко. За його словами, якщо перевірка у Білорусі щось змінила, фактично для України це нічого не змінює.
«Україна мусить бути готовою до розвитку будь-яких ситуацій, і ми це робимо. Ми протягом тривалого проміжку часу укріплювали і продовжуємо укріплювати як лінію кордону з Білоруссю, так і прикордоння для того, щоб стримати будь-які спроби, якщо хтось повторно (вирішить наступати — ред.) або спробує долучитися до війни, яку розв'язала росія проти нашої країни», — резюмував Демченко.
Що за перевірка?
Перевірку боєготовності розпочали 13 грудня за дорученням самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. У Міністерстві оборони Білорусі заявляли, що війська мають упродовж найкоротшого часу висунутись у призначені райони, здійснити їх інженерне обладнання, організувати охорону та оборону, а також навести мостові переправи через річки Неман та Березина.
У цей період планували пересування військової техніки та особового складу, а також тимчасове обмеження руху транспорту окремими дорогами загального користування та ділянками місцевості.
А ще в Міноборони Білорусі заявляли, що одна з військових частин під час «перевірки» має взяти під охорону об'єкт на кордоні з Україною.
Українська Держприкордонна служба стежила за ситуацією в Білорусі. У Пентагоні не вбачали загрози в перевірці бойової готовності в Білорусі. Зрештою 19 грудня Міністерство оборони Білорусі оголосило про завершення перевірки.
Імовірна загроза з Білорусі
Час від часу в інформаційному просторі з'являються повідомлення про підготовку наступу Білорусі (чи з Білорусі) на Україну. В українській розвідці наголошують, що це поширюється навмисно та вигідно росії.
У Генштабі ЗСУ 15 грудня називали низькою ймовірність наступу з території Білорусі. Однак є певні обставити, які вказують на таку можливість. Зокрема у прикордонних районах Білорусі агітують вступати у добровольчі батальйони.
А у прикордонній смузі в районах Гомельської області, що межують із Київщиною та Чернігівщиною, до березня продовжили обмеження перебування людей.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба припустив, що російські війська можуть спробувати здійснити «великий наступ» на Україну на початку 2023 року. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Сили оборони України готуються до різних сценаріїв розвитку подій у найближчі місяці, докладаючи всіх зусиль для стабілізації ситуації на сході.
- Поділитися: