Міноборони Білорусі заявило про «раптову перевірку бойової готовності»

Ілюстративне фото. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко (праворуч), міністр оборони Білорусі Віктор Хренін (у центрі) під час зустрічі з міністром оборони росії сергієм шойгу (ліворуч) у Мінську, 3 лютого 2022 року
Ілюстративне фото. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко (праворуч), міністр оборони Білорусі Віктор Хренін (у центрі) під час зустрічі з міністром оборони росії сергієм шойгу (ліворуч) у Мінську, 3 лютого 2022 рокуMaxim Guchek / BelTA Pool Photo via AP

Міністерство оборони Білорусі 13 грудня заявило про початок «раптової перевірки бойової готовності» за дорученням самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

Про це повідомила пресслужба Міноборони Білорусі.

Там заявили, що заходи матимуть комплексний характер. А війська мають у найкоротші терміни висунутись у призначені райони, здійснити їхнє інженерне обладнання, організувати охорону та оборону, а також навести мостові переправи через річки Неман та Березина.

У цей період заплановано пересування військової техніки та особового складу, тимчасове обмеження руху транспорту окремими дорогами загального користування та ділянками місцевості.

Напередодні військово-пропагандистські канали заявили про початок чергового етапу бойового злагодження так званого спільного Регіонального угрупування військ Білорусі та росії та переміщення російської техніки у район Брестського полігону, повідомив «Беларускі Гаюн».

Станом на ранок 13 грудня Генштаб ЗСУ повідомив, що на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках ситуація залишається без суттєвих змін, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.

Що передувало?

Командувач Об’єднаних Сил ЗС України Сергій Наєв розповів, що на території Білорусі триває накопичення сил так званого Регіонального угруповання, до якого входять російські війська. Та наразі загрози з боку Білорусі ще немає, українські військові постійно відстежують ситуацію та готують сили до адекватного реагування.

У разі зростання воєнної загрози, залежно від її кількісного і якісного складу, передбачена допомога додаткових сил і засобів на півночі, якими посилить Генштаб ЗСУ, розповів Наєв.

Білорусь офіційно не відправляла своїх військ на війну проти України, але вона надає свою територію для російських окупантів, які обстрілюють Україну, приймала на лікування військових рф тощо.

3 грудня міністр оборони росії сергій шойгу прибув до Білорусі на переговори з білоруським главою Міноборони Віктором Хрєніним. Там вони підписали протокол щодо внесення змін до російсько-білоруської міждержавної угоди про спільне забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері. Що це за зміни, не уточнюється.