У Бразилії вдруге не зареєстрували «Спутник V» через відсутність необхідних документів. Хоча на вакцину чекають у квітні
Медичний регулятор Бразилії в суботу, 27 березня, вдруге відмовив у реєстрації російській вакцині проти коронавірусу «Спутник V», пославшись на відсутність необхідних документів. Тим часом у країні оголосили про створення двох своїх препаратів від COVID—19.
Як пояснило Національне агентство із санітарного контролю Бразилії (ANVISA), після повторного запиту (ТАСС повідомив про нього 26 березня) воно не отримало «важливих для аналізу» матеріалів від компанії União Química, яка подавала документи на реєстрацію російської вакцини.
União Química — бразильська фармацевтична компанія. Вона представляє в країні інтереси Російського фонду прямих інвестицій, який займається просуванням «Спутника V» за кордоном.
Документи на реєстрацію російської вакцини União Química подала ще наприкінці грудня 2020 року. Тоді медичний регулятор заявив, що не отримав усіх необхідних даних щодо клінічних випробувань, і відклав рішення щодо реєстрації препарату.
А втім, 12 березня міністерство охорони здоров’я Бразилії оголосило про підписання контракту на придбання «Спутника V». 10 мільйонів доз вакцини планують поставити трьома партіями у квітні, травні й червні 2021 року.
Раніше у США застерегли Бразилію від використання «Спутника V», заявивши, що за допомогою вакцини Росія намагається поширити свій вплив у Латинській Америці. Москва звинувачення тоді прогнозовано відкинула.
Вакцинація від COVID-19 у Бразилії
Вакцинація в Бразилії розпочалася в середині січня 2021 року. Країна схвалила до використання китайський препарат Sinovac і британсько-шведську вакцину AstraZeneca. Станом на 26 березня з 211 мільйонів бразильців хоча б одну дозу вакцини отримали 17,5 млн людей, із них понад 4 млн (тобто менш як 2% населення) — дві дози.
При цьому ситуація з COVID-19 у країні — одна з найтяжчих у світі: коронавірусну хворобу виявили за весь час у 12,5 мільйона людей, із яких 311 тисяч померли (більше лише у США). За 25 березня COVID-19 виявили в рекордних понад 100 тисяч бразильців.
Тим часом 26 березня у Бразилії заявили про розробку одразу двох своїх вакцин від коронавірусу: першу, Butanvac, розробляє бразильський фармакологічний Інститут Бутантан (він займався третім етапом клінічних випробувань вакцини CoronaVac у Бразилії); другу, Versamune, створюють Університет Сан-Паулу й дві фармкомпанії.
Поки що компанії просять дозволу на проведення першого й другого етапів клінічних випробувань цих препаратів на людях. А тому про швидке задоволення попиту на вакцини від COVID-19 не йдеться, уточнює CNN Brazil.