У Данії знову спалили Коран: це вже вдруге за два дні
У Данії ультраправі з організації «Данські патріоти» спалили Коран перед посольствами Єгипту та Туреччини. Ця ж організація влаштувала спалення священної книги ісламу 24 липня і минулого тижня перед посольством Іраку.
Про це пише Reuters.
Міністерство закордонних справ Туреччини рішуче засудило напади на Коран, додавши, що влада Данії, дозволяючи спалення, не усвідомлює серйозності наслідків.
Раніше Туреччина закликала Данію вжити необхідних заходів, аби запобігти «злочину ненависті» проти ісламу.
Данія засудила підпали як «провокаційні та ганебні дії», але заявила, що не має змоги заборонити ненасильницькі демонстрації.
Водночас міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен розповів, що «провів конструктивну телефонну розмову» з іракським колегою Фуадом Хуссейном. Сторони обговорили двосторонні відносини й спалення Корану.
Пояснюючи закони Данії, професорка права Копенгагенського університету Тріне Баумбах зазначила, що «громадяни отримують вигоду від розширеної свободи слова». На її думку, «люди можуть виражати себе різними способами, наприклад, спалюючи речі».
Нагадаємо, 24 липня у Копенгагені розтоптали та підпалили Коран поруч із прапором Іраку на землі.
Перед цим, 21 липня, учасники ультраправої групи принесли до посольства Іраку в Копенгагені банер з образливими гаслами проти ісламу, топталися на прапорі Ірану та примірнику Корану.
Що передувало?
Тим часом в Ірані та Іраці спалахнули протести після того, як у Швеції проводили спалення Корану на акціях протесту.
Крім того, на 21 липня у Стокгольмі була запланована ще одна акція зі спаленням Корану під посольством Іраку, організована Салваном Момікою — 37-річним іракським біженцем-християнином, який уже палив сторінки Корану на мусульманське свято Курбан-байрам.
На знак протесту проти очікуваного підпалу рано-вранці 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в столиці Іраку та підпалили його. У низці ісламських країн демонстранти вийшли на вулиці, щоб протестувати проти осквернення Корану.
Врешті у день запланованої акції протестувальники у Швеції не спалили Коран, як спочатку погрожували, але били ногами та частково пошкодили книгу.
Низка країн — Іран, Ірак, Йорданія, Катар, Саудівська Аравія, Туреччина, ОАЕ — у відповідь розкритикували акцію, викликали послів і тимчасово повірених у Швеції.