У Данії протестувальники підпалили Коран перед посольством Іраку
Двоє протестувальників підпалили Коран перед посольством Іраку в столиці Данії, Копенгагені, загрожуючи подальшим погіршенням відносин між двома країнами.
Про це пише Reuters.
Організатор демонстрації розтоптав Коран і підпалив його на таці з фольги поруч із прапором Іраку на землі.
За даними агентства, ці протестувальники належать до групи, яка називає себе «данськими патріотами» (Danske Patrioter). Вона проводила подібну демонстрацію минулого тижня.
21 липня учасники групи принесли до посольства Іраку в Копенгагені банер з образливими гаслами проти ісламу, топталися на прапорі Ірану та примірнику Корану — головної священної книги ісламу. Група заявила, що вони зробили це на знак протесту проти нападу на посольство Швеції в Багдаді.
Що передувало?
В Ірані та Іраку вирували протести після того, як у Швеції проводили спалення Корану на акціях протесту. Так, на 21 липня у Стокгольмі була запланована акція зі спаленням Корану під посольством Іраку, організована Салваном Момікою — 37-річним іракським біженцем-християнином, який уже палив сторінки Корану на мусульманське свято Курбан-байрам.
На знак протесту проти очікуваного підпалу рано-вранці 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в столиці Іраку та підпалили його. У низці ісламських країн демонстранти вийшли на вулиці, щоб протестувати проти осквернення Корану.
Швеція тимчасово відкликала персонал посольства в Іраку після атаки. Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем назвав її «абсолютно неприйнятною», а пізніше додав, що шведський уряд рішуче відкидає осквернення Корану чи будь-якого іншого священного писання.
«Уряд Швеції розуміє, що огидні дії, вчинені окремими особами на демонстраціях у Швеції, можуть бути образливими для мусульман», — сказав він.
Врешті у день запланованої акції протестувальники не спалили Коран, як спочатку погрожували, але били ногами та частково пошкодили книгу.
Низка країн — Іран, Ірак, Йорданія, Катар, Саудівська Аравія, Туреччина, ОАЕ — у відповідь розкритикували акцію, викликали послів і тимчасово повірених у Швеції.
- Поділитися: