У ДСНС пояснюють, як безпечно користуватися генераторами на тлі випадків отруєння чадним газом
На Київщині фіксують випадки отруєння чадним газом, який виділяється від роботи генераторів. Тож у ДСНС нагадують, як безпечно ними користуватися.
Про випадки отруєння повідомляє поліція Київщини.
Так, увечері 24 листопада медики та поліція виїхали до пари, якій стало зле в селі Бобриця. Виявилося, що сім'я використовувала для освітлення житла генератор — він стояв у приміщенні. За попередньою інформацією, внаслідок отруєння чадним газом помер 61-річний чоловік, а 52-річну жінку госпіталізували.
Того ж дня до поліції звернувся чоловік із Гостомеля, який заявив, що його сусіди — сім'я з 4 людей — отруїлися газом. З'ясувалося, що спершу зле стало 72-річній бабусі та 4-річній дівчинці. Згодом стан погіршився у 12-річної дівчинки та 48-річного батька. Медики констатували отруєння чадним газом. Бабусю й молодшу онучку госпіталізували.
Як безпечно користуватися генератором?
У ДСНС наголошують, що генератор можна використовувати лише надворі. Під час роботи він виділяє чадний газ, який небезпечний для життя, тож не повинен потрапляти до приміщення.
Генератор необхідно встановлювати так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менш як 6 метрів. Оскільки під час роботи генератор сильно нагрівається й предмети поблизу можуть загорітися.
Заправляти генератор потрібно просто неба, а паливо тримати якомога далі від пристрою через ризик пожежі.