У Гонконзі на тлі антиурядових протестів проходять вибори

У Гонконзі на тлі антиурядових протестів проходять вибори депутатів районних рад.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Так, перед виборчими дільницями спостерігаються довгі черги охочих проголосувати. За даними гонконзької влади, тільки за перші дві години явка втричі перевищила показник 2015 року.

Порядок на вулицях і біля виборчих дільниць забезпечують співробітники поліції.

Прихильники демократичних реформ сподіваються, що висока явка послужить попередженням уряду Гонконгу. Вони закликали прийти на вибори і оголосили про припинення протестів проти прокитайські місцевої влади. Активісти також поширили в соціальних мережах заклики не ставити голосування під загрозу.

Право брати участь у голосуванні мають понад 4 млн жителів — майже на 400 тисяч осіб більше, ніж у 2015 році. Вони мають обрати 452 депутатів у 18 округах.

Протести в Гонконзі — автономному регіоні Китаю — тривають уже 25-ий тиждень. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

У ніч на 18 листопада тисячі гонконзьких протестувальників намагалися вирватися з оточеної поліцією будівлі Політехнічного університету. Правоохоронці у відповідь використали сльозогінний газ і почали масові затримання. Сутички стали чи не найбільшими за весь час протестів у Гонконгу.

За останніми даними, частина протестувальників усе ще лишається в будівлі університету. Тим часом у Гонконзі в середу, 20 листопада, знову відкрилися школи та університети — через шість днів після вимушеного тимчасового закриття.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».