У Греції 6 українців засудили за перевезення біженців: 4 з них присудили 25 років ув'язнення
УГреції шістьох громадян України засудили дорізних термінів ув’язнення зазвинуваченнями уперевезення біженців ізкраїн Близького Сходу.
У Греції шістьох громадян України засудили до різних термінів ув’язнення за звинуваченнями у перевезення біженців із країн Близького Сходу.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
У суді грецького міста Каламат 4 вересня відбулися судові засідання над шістьма українцями. Вони були членами трьох екіпажів суден, яких грецька поліція раніше затримала за перевезення біженців.
За даними видання, двох українців, які працювали на прогулянкових суднах в Туреччині, засудили до 18 місяців ув’язнення, ще чотирьох засудили на максимальні терміни у грецькій в’язниці — 25 років і більше.
Дружина одного з ув’язнених Альона Ульянова, яка була на засіданні суду, розповіла, що її чоловіка Сергія затримали 17 грудня 2017 року. Зі слів дружини, йому запропонували працювати матросом на прогулянковій яхті в Туреччині, а за два тижні його та іншого українця-члена екіпажу яхти змусили перевозити біженців з Іраку в Італію.
Сергію Ульянову та його колезі суд присудив 18 місяців ув’язнення, однак Ульянов пробуде в тюрмі ще 2-4 місяці, оскільки майже рік він уже провів у в’язниці.
Дружина Сергія пояснила, що її чоловік отримав невеликий термін, оскільки він сам викликав поліцію, коли членів судна змушували перевозити нелегальних мігрантів.
Ще четверо українців, які були членами екіпажів інших яхт, отримали максимальні терміни. За словами Ульянової, їхні вироки сягають 25 і більше років.
Як пояснив адвокат Ульянова Дімітріус Кауніс, згідно з грецькими законами українці отримують 10-15 років в’язниці за кожного біженця на борту.
«Саме тому терміни можуть сягати й декілька сотень років ув’язнення. За грецькими законами, у такому випадку за ґратами залишають на 25 років. Термін можуть зменшити, якщо в’язні відвідують школи при тюрмах», — зазначив він.
30 серпня українська омбудсмен заявила, що в італійських в’язницях через нелегальне перевезення мігрантів перебувають 108 українців.
29 серпня в Італії затримали двох громадян України, яких підозрюють в перевезенні 44 афганських мігрантів з Туреччини.
Раніше в МЗС України заявили, що в Україні відкриють Національний центр протидії втягування українських моряків у незаконну діяльність за кордоном.
28 липня з Греції до України повернулися 12 моряків, затриманих там за підозрою в контрабанді зброї. Згідно з рішенням суду, Грецію могли залишити 12 з 16 українських моряків. Ще четверо членів екіпажу — капітан, старший помічник та рядові матроси — будуть перебувати в Греції до з'ясування всіх обставин.
У червні до України повернулися 6 моряків через півтора роки заборони виїзду з Греції.
Також повідомлялося, що два українських моряки, які були затримані в Індонезії, повертаються до України.