У кінотеатрі «Жовтень» презентували фільм про політв’язнів Кремля Сенцова та Кольченка
У київському кінотеатрі «Жовтень» 13 червня відбувся благодійний показ фільму Громадського «Етапом через пів—Землі» про українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.
У київському кінотеатрі «Жовтень» 13 червня відбувся благодійний показ фільму Громадського «Етапом через пів-Землі» про українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.
Показ фільму був безкоштовний, але кожен міг пожертвувати кошти для благодійного фонду «Родичі політв’язнів Кремля».
У заході взяли участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш та заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.
Глава МЗС України Павло Клімкін (по центру), заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз (ліворуч), директор фонду «Родичі політв’язнів Кремля» Ігор Гриб (праворуч). Кінотеатр «Жовтень», Київ, 13 червня 2018 року Фото: Олександр Кохан/Громадське
За словами співавторки фільму, шеф-редакторки Громадського Ангеліни Карякіної, зал кінотеатру був майже повністю заповнений.
«Приємно, що прийшли родичі політв’язнів, колишні політв’язні, прийшли представники посольств. Ну власне всі люди, які були на цьому показі, це були люди, які безпосередньо до цієї проблеми причетні», — зазначила вона.
Також Карякіна розповіла, що до Громадського звертаються «зі всього світу», пропонуючи показати цей фільм. «Давайте покажемо в Америці, Канаді, в Іспанії, Португалії, там ще десь. Прикро, що приводом до цього стало голодування Олега Сенцова», — додала вона.
Співавторка фільму, журналістка Наталка Гуменюк. Кінотеатр «Жовтень», Київ, 13 червня 2018 року Фото: Олександр Кохан/Громадське
Директор фонду «Родичі політв’язнів Кремля», керівник відділу МінТОТ з питань осіб, позбавлених особистої свободи, та батько політв’язня Павла Гриба Ігор Гриб зазначив, що зібрані кошти надійдуть на рахунок фонду і їх витратять на його розвиток.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
Український конгресовий комітет Америки ініціював проведення одноденного голодного протесту на знак солідарності із політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.
Учасників акції закликають писати про це у соцмережах із хештегами #LetMyPeopleGo, #FreeSentsov, #SaveOlegSentsov.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я не програв і пощади не прошу»: Олег Сенцов написав лист правозахисникам
Станом на 13 червня український режисер-політв'язень Кремля Олег Сенцов голодує вже 31-ий день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін боїться таких людей, як Сенцов — депутатка Європарламенту Гармс
Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
1-2 червня відбувся перший етап акції Save Oleg Sentsov.
Режисер Аскольд Куров, який зустрівся із Сенцовим 4 червня, повідомив Громадському, що Сенцова примусово годуватимуть у разі загрози його життю.
5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років.
Також 8 червня у соцмережах почали другий етап глобальної акції на підтримку Сенцова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»
Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.
У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.