Родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років.

Родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Про це повідомила сестра Сенцова Наталія Каплан.

За її словами, уперше до президента приїхали родичі Олександра Кольченка, Павла Гриба, Євгена Панова, Станіслава Клиха, Валентина Виговського, Миколи Карпюка, Олексія Стогнія.

В Адміністрації президента 8 червня були присутні окрім Порошенка голова Служби безпеки Василь Грицак, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко.

Також в АП були і представники кримськотатарського народу — голова Меджлісу Рефат Чубаров та його заступник Ахтем Чийгоз, якого у жовтні 2017 року звільнили від незаконного утримування у Криму.

За словами Каплан, під час зустрічі ніхто не назвав жодних конкретних дат чи домовленостей щодо звільнення політв’язнів. Водночас родичам пообіцяли домагатися права для українського омбудсмена Денісової відвідати усіх політв’язнів, яких утримує Росія.

Нагадаємо, що у лютому 2018 року під Адміністрацією президента рідні та близькі українських політв'язнів вийшли на акцію протесту з вимогою організувати зустріч з Порошенком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

На початку червня матері Сенцова та Кольченка уперше зустрілися та звернулися до Порошенка з проханням звільнити їхніх синів.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Українець Павло Гриб незаконно утримується у СІЗО Краснодара. Його у 2017 році ФСБ викрала у Білорусі та передала в РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У липні 2017 року так званий «суд» в анексованому Сімферополі засудив громадянина України Олексія Стогнія до 3 років і 6 місяців позбавлення волі у «справі українських диверсантів».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile