У Китаї заарештували понад 80 людей за поширення фейкових вакцин від COVID-19. Ймовірно, їх хотіли продавати і за кордон

Поліція Китаю заарештувала понад 80 людей за розповсюдження фейкової вакцини від коронавірусу. Правоохоронці конфіскували більш як 3 тисячі доз підробного препарату.

Про це пише китайське видання Global Times.

Так, зловмисники наповнювали шприци звичайним фізрозчином і продавали їх як вакцини від коронавірусу. Вони провадили таку діяльність із вересня 2020 року в Пекіні, Шанхаї та східній провінції Шаньдун.

Китайська експертка з вакцинування Тао Ліна пояснила, що в разі введення такої підробленої вакцини хвилюватися не варто, адже такі псевдопрепарати не можуть зашкодити здоров’ю.

«Вакцини, наповнені фізіологічним розчином, напевно не подіють, але й не спричинять проблем зі здоров'ям, тому очевидно, що підозрювані хотіли грошей, а не завдавали шкоди людям», — зазначила вона.

Як виданню повідомило близьке до великого китайського виробника вакцин джерело, зловмисники, імовірно, мали намір відправити підроблені препарати й за кордон. Крім цього, раніше вони контрабандним шляхом ввозили вакцину від коронавірусу в Африку.

Ситуація з COVID-19 у Китаї

Наразі в Китаї зафіксували трохи більше як 100 тисяч випадків коронавірусу, 4 818 із яких закінчилися летально. 93 тисячі людей уже одужали. Про це свідчать дані з карти Університету Джонса Гопкінса.

Проте, як пише Deutsche Welle, попри заяви китайської влади про перемогу над коронавірусом експерти побоюються приховування реальної статистики захворюваності. Зокрема, про це заявив біохімік Фанг Чжоуцзи: «Статистика місцевих адміністрацій бреше в ім'я економічного зростання, їй не можна довіряти».

Як повідомляє Bloomberg, у Китаї вже ввели 24 мільйони доз вакцин. За цим показником країна поступається лише США, де ввели 32,8 мільйона доз.

Першою вакциною, яку затвердили в Китаї, був препарат китайського виробника ліків Sinopharm. Крім того, власну вакцину створила й інша компанія — Sinovac Biotech. 1,9 мільйона доз цього препарату може отримати Україна. За словами очільника Міністерства охорони здоров'я Максима Степанова, угода відбудеться лише в тому разі, якщо ефективність препарату буде не меншою ніж 70%.