Китай затвердив першу на своїй території вакцину проти коронавірусу. ЇЇ ефективність — 79%

Китайський уряд дав попередній дозвіл на широке використання вакцини проти коронавірусу, яку розробив державний виробник ліків Sinopharm. Її заявлена ефективність — 79%, а отримати препарат наразі зможуть люди з високим ризиком зараження.
Про це пише BBC.
Такий крок Китай зробив наступного ж дня після того, як компанія заявила про проміжні результати третього етапу досліджень.
Зазначимо, кілька вакцин китайського виробника уже використовують в Китаї після надання їм екстрених ліцензій. Але вони досі перебувають на третьому етапі досліджень.
Як розповів BBC експерт із інфекційних захворювань Університету Квінсленда професор Пол Гріффін, наразі важливо розуміти, що хоч препарат і затвердили, його поки надалі продовжують досліджувати.
Хто використовуватиме китайську вакцину?
Китай пообіцяв поділитися своїми вакцинами з іншими менш розвиненими країнами за «справедливою ціною», тому вони, ймовірно, потраплять у багато країн світу.
Раніше у грудні Об'єднані Арабські Емірати стали першою країною, яка представила громадськості вакцину Sinopharm, заявивши, що її ефективність склала 86% під час третього етапу випробувань. Потім це зробив Бахрейн, дозволивши дорослим зареєструватися онлайн, щоб безкоштовно отримати щеплення.
31 грудня, через кілька годин після схвалення вакцини Sinopharm в Китаї, Пакистан оголосив про угоду з компанією про закупівлю 1,2 мільйона доз.
Додамо, що інша китайська фармкомпанія Sinovac уклала угоди на постачання вакцин із Сінгапуром, Індонезію, Туреччиною, Бразилією та Чилі. Цю вакцину планує отримати також Україна.
У нас її хочуть використовувати насамперед для захисту тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним.
Які ще вакцини використовують у світі?
Наразі є низка вакцин, ефективність яких доведена клінічними дослідженнями. Так, компанії Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньої вакцини у 95%. Однак її можна зберігати лише за –70 градусів за Цельсієм. Європейська комісія 21 грудня схвалила вакцину Pfizer та BioNTech від COVID-19 та надала умовний дозвіл на її продаж у країнах-членах ЄС.
Про таку саму ефективність заявила ще одна американська компанія Moderna. Ця вакцина не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів. Вартість вакцини від компаній Pfizer і BioNTech становитиме 19,5 долара, від Moderna — 25-37 долара за дозу. Однак для вакцинування одній людині необхідно вводити дві дози.
А от вакцина британської фармацевтичної компанії AstraZeneca показала середню ефективність у 70% за підсумками проміжних випробувань у Великій Британії та Бразилії. Втім розробник стверджує, що ці дані ще не остаточні. Перевагою цієї вакцини є її ціна — вона становитиме приблизно 3 долари за дозу. Цю вакцину вже схвалили для використання у Великій Британії.
- Поділитися: