У Києві 16 лікарень закупили тести на коронавірус — «Слідство.Інфо»
16 медичних закладів столиці закупили швидкі тести на коронавірус SARS—CoV—2, проте на сьогодні тестують населення лише 7 з них.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на дані МОЗ, систему онлайн-закупівель ProZorro та інші офіційні джерела.
Так, про 7 базових місць тестування ще 10 березня казав мер Києва Віталій Кличко. Це Олександрівська клінічна лікарня, міська клінічна лікарня № 4, міська клінічна лікарня № 9, міська дитяча клінічна лікарня № 1, міська дитяча клінічна лікарня № 2, міська дитяча клінічна інфекційна лікарня, Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини.
За даними «Слідства.Інфо», також тести закупили ще 9 медичних закладів: міські клінічні лікарні №1, №5, №7, №15 та №18, пологові будинки №3 і №6, клінічна лікарня «Психіатрія» та міська клінічна шкірно-венерологічна лікарня. Але вони не проводять безкоштовне тестування населення.
Також було відомо про тестування у приватних клініках, зокрема це робили «Нова» та «Євролаб», водночас остання вже оголосила, що у них тести закінчились. Однак це може бути пов’язано і з кримінальною справою, яку порушили через те, що одна зі столичних клінік не повідомила про випадок коронавірусу. А МОЗ пообіцяло відбирати ліцензії у клінік, які не повідомляють про це.
Також «Слідства.Інфо» відомо про тестування в Universum Clinic, проте більшість приватних установ їх не роблять.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пообіцяв 20 березня, що упродовж 2 діб Україна отримає понад 10 мільйонів тестів.
Наразі в Україні офіційно підтверджено 41 випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (25), Житомирській (2), Київській (3), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (2), Львівській (1), Тернопільській (1), Харківській (1, але жінка фізично перебуває на Київщині) областях і в Києві (3). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.