У Києві 27 червня зафіксували новий температурний рекорд

У Києві 27 червня зафіксували найвищу мінімальну температуру за 142—річну історію метеорологічних спостережень у столиці.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Так, 27 червня температура в Києві не опустилася нижче ніж 19,8°C. Попередній рекорд зафіксували у 2017 році — 19,7°C.

Як уберегтися під час спеки?

У Центрі громадського здоров’я радять насамперед обмежити перебування на сонці в період з 11 до 16 години. Потрібно бути обережними із засмагою, адже вона є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання.

Треба обирати легкий, вільний одяг світлих кольорів, бажано з довгим рукавом, а також одягати сонцезахисні окуляри й капелюх, краще з широкими крисами, щоб затінити обличчя, вуха та шию.

Не варто пити рідини, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, оскільки це фактично призводить до втрати більшої кількості рідини. Також рекомендують уникати дуже холодних напоїв, тому що вони можуть спричинити судоми шлунка.

У період спекотної погоди потрібно зменшити об'єм фізичних вправ. Найкращий спосіб охолонути в таких умовах — прийняти прохолодний душ або ванну.

Детальніше про правила поведінки під час спеки читайте у нашому матеріалі.

Зміни клімату

За прогнозом Метеорологічної служби Великої Британії, 2022 рік може стати одним із найгарячіших за всю історію метеорологічних спостережень. Парникові гази нагрівають планету швидше, ніж люди знаходять способи, як із цим боротися. Це позначається як на всьому кліматі Землі, так і на погоді в кожному окремому її куточку.

Наприклад, за червень 2021 року в Києві зафіксували 10 температурних рекордів, а липень 2021 року став найгарячішим місяцем у світі за всю історію спостережень. А загалом торік у столиці зафіксували 25 таких рекордів.

Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов'язують зі змінами клімату. Міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН зазначала, що Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, а впливає на це діяльність людини.